Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Single Shot SMS


      Teknolojilerin gelişmesiyle mobil teknolojilerde gelişiyor. Buna paralel olarakta GSM operatörleri farklı sorunlara yeni çözümler geliştiriyor. Single Shot SMS hizmeti de bunlardan biri. "Single Shot SMS" kavramının tam karşılığı, özellikle online bankacılık alanında sıkça karşımıza çıkan "Tek Kullanımlık SMS" kavramıdır.


Single Shot SMS

      Güçlü altyapısı ile müşterilerine kaliteli toplu sms hizmeti vermek için kendini sürekli geliştiren Hermes İletişim, Tek kullanımlık sms uygulaması ile de pek çok sektörde ihtiyaçlara cevap verecek. Turkcell'in Silver İş ortaklığı dahilinde bize sunduğu hizmetleri Hermes iletişim ailesi olarak, müşterilerimize sorunsuz sunmayı hedefliyoruz.


      SMS kullanımı için bu zamana kadar farklı bir trafik ağ sistemi yoktu. Fakat yaklaşık 4 senedir Single Shot SMS ile ilgili çalışmalar yürütülmeye başlanılmıştır. Tek kullanımlık sms hizmeti, tüm sms trafiğinin yaşandığı ağdan farklı olan daha güvenli ve daha hızlı bir ağ üzerinden verilmektedir. Şuanda yaklaşık 14 banka tek kullanımlık sms hizmetini güvenle kullanıyor.


      Bunu bir şema ile açıklayacak olursak;


Single Shot SMS


      Yukarıdaki şemada gördüğünüz gibi, pek çok servis tek ağ üzerinden işlemlerini yapıyor. Buda yoğunluk olduğu dönemlerde (bayram, yılbaşı, özel günler) trafiğin tavan yapması ile aksaklıklara veya gecikmelere neden olabiliyor. Bunun sebebi ise tüm servislerin yoğun şekilde Turkcell'in bunun için belirlediği ağı ortak olarak kullanmasıdır. Dolayısıyla bu yoğun ağ üzerinden gönderilen mesajlar zaman zaman aksamakta ve geç iletilmektedir.


      Ancak Single Shot SMS hizmeti için ayrılan özel bir ağ olduğu için, trafik ne kadar yoğun olursa olsun sms iletimleri maksimum 5-6 saniye kadar sürecektir.


      Yine bunu da bir şema ile açıklayacak olursak;


Single Shot SMS Sunucusu


      Single Shot SMS hizmeti 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren online bankacılık işlemlerinde zorunlu hale getirilen tek kullanımlık şifre uygulaması ile karşımıza daha sık çıkacak. Single Shot SMS müşterisi olan 14 banka şuan bu sistemi kullanıyor. Pek çok banka müşterisi de uygulamaya adapte olmuş durumda.


      Single Shot SMS özelliğini kendi yazılımlarına entegre etmek isteyen yazılım geliştiriciler için hazırladığımız Single Shot SMS API uygulaması ile ilgili dokümana aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


http://iletisimmakinesi.com/api/single-shot-sms-gateway-api/

SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444