Yardım Canlı
Destek
Web
SMS
Blog • Hedefli Mesaj
 • T.C Kimlik Numarası ile SMS
 • SQL Makinesi
 • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Programini İndir


SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir.


Mobil Pazarlama Nedir
Neden Mobil Pazarlama
Mobil Pazarlama Stratejileri
Mobil Pazarlama Sözlüğü
Mobil Pazarlama Projeleri
Mobil Pazarlama Çözümleri
Örnek Mobil Pazarlama Projeleri
Sosyal Medya
Haberler

Neden Mobil Pazarlama?

Son 10 yılda internet kullanımının ciddi bir şekilde artmasıyla online pazarlama gücü ve maliyet düşüklüğü açısından günümüzün vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. İnternet bağlantılarının cep telefonları üzerinden olmasıyla da beraber mobil pazarlama gücünü hızlı bir şekilde arttırmaya devam etmekte. Mobil pazarlama hızla yaygınlaşırken en göze çarpan özellikleri aşağıdaki gibidir;

Neden Mobil Pazarlama

 1. Wireless Works’ün araştırmasına göre mobil telefon kullanıcılarının %63’ü telefonlarını kimseyle paylaşmamakta ve bunun sonucu olarak mobil pazarlama uygulamaları ya da SMSleri direk kişiye özel olmakta. Mobil pazarında yer alan kurum ve kuruluşların kişilerin özeline ve kullanıcılardan izin alınmadığı takdirde özel bilgilerin paylaşıma açılmamasına dikkat etmeleri gerek.
 2. 2007 yılında Morgan Stanley tarafından yapılan araştırmaya göre mobil telefon kullanıcılarının %91’i telefonlarını 7/24 yanında bulunduruyor. Mobil pazarlamacıların ürün tanıtım ve kampanya mesajlarının kullanıcıya hemen ulaştığının ve kullanıcıların aldıkları mesaja anında tepki verebilme yetisini göz önünde bulundurmaları gerekiyor.
 3. Mobil telefon kullanıcılarına her zaman her yerde ulaşılabilinmesiyle mesajlar ve servis bilgileri günün her saatinde kişilere ulaşabilmekte. Böylece toplu mesajların ya da servis güncelleme bilgilerinin günün uygun bir saatinde gönderiminin yapılmasına dikkat edilmeli.
 4. Mobil telefonlar aracılığı ile ödeme yapılabilinmesiyle web tabanlı internet üzerinden yapılan ödemeler gün geçtikçe azalıyor. Bu azalma ile de mobil pazarlamanın önemi daha da artmakta.
 5. Mobil telefonlar, kişilerin her zaman yanında olmasıyla birlikte, internete sorunsuz bağlanma, fotoğraf, video çekme, uygulamalar ile çeşitli bilgilere rahatlıkla ulaşma, çoğu web tabanlı oyunların cep telefonlarına uyarlanmış versiyonlarının çıkması ile ve sosyal paylaşım sitelerine duyulan ihtiyacın artmasıyla insanların hayatında vazgeçilmez bir role sahip oldu. Böylece cep telefonu kullanıcılarının mobil pazarından yararlanmalarını tevsik etmek için yaratıcılıklarını gösterebilecekleri kampanyalar düzenlemek mobil pazarını daha da aktifleştirecektir.
 6. Mobil pazarlamada yer alan kampanyaların takipçilerinin sayısının izlenebilir olmasından dolayı kurum ve kuruluşların nasıl bir yol izleyebileceğini görmesi açısından mobil pazarlamada yerini en üst sıraya çıkarmakta. Bu özellikle birlikte hedef kitleye özel promosyonlarla ulaşım daha da kolaylaşıyor.
 7. Mobil tabanlı uygulamaların en önemli özelliğinin kimlik tanıma olmasından dolayı uygulamalara entegre edilen reklamlar sayesinde pazarlamacıların ulaştığı kitlelerin hangi alanlara ilgili olduğunun tespitini yapmaları daha da kolaylaşıyor. Bu sayede mobil pazarında tanıtımlarını ve kampanyalarını bu izlenimler doğrultusunda geliştirmek mobil pazarında daha çok kullanıcıya ulaşmalarını hızlandırıyor.


Bu haber 08.03.2011 11:27 tarihinde yayınlanmış ve 5930 kez okunmuştur.

 
 
 

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC