Yardım Canlı
Destek
Web
SMS
Blog  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Programini İndir


SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir.


Yazan : Çiğdem TANKER
Mobil Pazarlama Nedir
Neden Mobil Pazarlama
Mobil Pazarlama Stratejileri
Mobil Pazarlama Sözlüğü
Mobil Pazarlama Projeleri
Mobil Pazarlama Çözümleri
Örnek Mobil Pazarlama Projeleri
Sosyal Medya
Haberler

Asya'da Mobil Reklamın Toplam Reklam Pazarındaki Payı

Mobil pazarlamanın önemi dünya çapında günden güne artmakta.Özellikle Güneydoğu Asya bölgesi ile Güney Afrika pazarlarının büyüme oranları dikkat çekmekte.

Smaato reklam istatistiklerine göre mobil reklam pazarı gelir oranları ülkeden ülkeye farklılıklar göstermekte. Bu farklılıklar ile birlikte Amerika ve Batı dünyası haricinde yeni pazar alanı olarak görülen Asya mobil pazarı dikkatleri üstüne çekmekte.

MobileSquared araştırmasına göre Asya'da mobil pazar gelir oranları Japonya?da 2010 yılında mobil reklamcılıktan 1milyar$ gelir elde ederken, Güney Kore pazar değeri 270milyon$ ve Çin?in 180milyon$ olduğu belirtiliyor. Bu oranlara kıyasla Amerika'nın mobil pazar değeri 2009 yılında 219milyon$ iken İngiliz mobil pazarının değeri sadece 29milyon$ idi.

2010 yılında Asya'da mobil reklam pazarı için yapılan harcamalar
Mobil Advertising Spend 2010


Asya'nın nüfusu 4.05 milyar iken 2010 yılı sonunda mobil telefon kullanıcı penetrasyonu ise 2.27 milyar oldu ve bu rakamlar nüfusun yaklaşık %66.7 sini temsil etmekte.

Asya'da mobil reklamcılık rakamları
Asya'da Mobil Reklamcılık Rakamları


Kaynak: Mobile Marketer's Classic Guide to Mobile Advertising


Bu haber 10.03.2011 09:18 tarihinde yayınlanmış ve 2821 kez okunmuştur.

 
 
 

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC