Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Kaynak Merkezi » Tek Kullanımlık Şifre (OTP) Uygulamaları


      Tek kullanımlık şifre şimdiye kadar daha çok bankaların internet şubelerine giriş işlemleri için kullanılıyordu. Bankacılık sektöründeki bu uygulamaya bir göz atacak olursak, internet bankacılığına giriş yapan bir kullanıcının, sistemde tanımlı olan cep telefonuna bir SMS ulaşıyor ve ulaşan SMS içeriğindeki şifreyi, bilgisayar ekranına yazılması isteniyor. Bu uygulama sayesinde, internet bankacılığı şifresi başkası tarafından öğrenilse bile, kullanıcının cep telefonuna gelen kısa mesaja da ihtiyaç duyuluyor ve bu sayede güvenlik katmanı bir seviye daha arttırılmış olunuyor. Banka tarafından gönderilen kısa mesaj içeriğindeki şifrenin, her seferinde farklı ve 1 kez kullanılabilir olması nedeniyle, servisin yaygın ismi "TEK KULLANIMLIK ŞİFRE" olmuştur.tek kullanımlık şifre


      Tek kullanımlık şifrenin literatürde yer alan yaygın adının kısaltması OTP, ONE TIME PASSWORD'dur. Bu hizmetin farklı jenerasyonları da karşımıza çıkmaktadır. Diğer uygulamalarda üzerinde dijital bir ekranı ve bir düğmesi olan anahtarlık şeklinde bir cihaz veya java destekli cep telefonlarına yüklenilen üçüncü parti yazılımlar ile tek kullanımlık şifreler üretilebilmektedir.


      Fakat bu uygulamalar son kullanıcılar tarafında, SMS kurgusu kadar tercih edilmemektedir. Çünkü OTP üreten anahtarlığınız yanınızda değilse sisteme giriş yapmak imkansız olacaktır. Java uygulamasını cep telefonunuzdan çalıştırarak sisteme giriş yapıyorsanız, cep telefonunuzdan uygulamayı açıp, uygulama şifresini girip bu şifreyi elde etmeniz gerekmektedir. Ayrıca akıllı telefonlarda yaygınlaşan virüsler sebebiyle uygulamanız bozulabilir. Bu tür sorunlara bankanın müşteri hizmetlerini arayıp bir çözüm bulunabilir. Fakat bu durum zaman kaybına yol açacaktır.


      Tek kullanımlık şifreyi, sms kurgusunda kullanmanın avantajı bu noktada ortaya çıkmaktadır. Banka müşterileri yalnızca kendilerine gelen kısa mesaj ile işlem yaptıklarından, hızlı ve basit bir şekilde sisteme giriş yapabilmektedirler.


      Tek kullanımlık SMS'in uygun olduğu birçok alan sayabiliriz. Bunlara web sitesi güvelik uygulamaları, call center güvenlik uygulamaları, yazılım güvenlik uygulamaları, hatta bina giriş çıkış güvenlik uygulamalarını da katabiliriz. Tabi bu örnekleri çoğaltmak mümkün fakat özellikle gitgide artan güvenlik ihtiyacı sebebiyle güvenlik uygulamaları üzerinde durmak istiyoruz.


      Tek Kullanımlık SMS'in kullandığı teknolojik altyapı, Toplu SMS (Bulk SMS) altyapısından tamamen farklı gateway ve servisler (Single Shot SMS) kullanılarak geliştirilmiş ve toplu gönderimleri yasaklanmıştır. Bu sayede bu uygulamalar üzerinden gönderilen SMS'lerin alıcılara ulaşma yüzdeleri artmış ve daha hızlı bir şekilde ulaşmaları sağlanmıştır.


      Hermes yazılımlarındaki ön plana çıkan en önemli özelliklerden birisi ise ücretsiz verilen API ve altyapı desteğidir. Tek Kullanımlık SMS altyapısında kullanılan, Single Shot SMS servisimiz için geliştirdiğimiz API desteği sayesinde tüm güvenlik uygulamalarına kolaylıkla entegre edilebilir. Ve tüm bunlardan ücretsiz olarak faydalanılabilir. Bu servisi kullanan firmalara yalnızca iletilen SMS'ler fatura edileceğinden ekstra bir yazılım ücreti ödemeye gerek kalmamaktadır. Yapmanız gereken http://www.smsmakinesi.com/singleshotapi/ adresindeki kılavuzumuzdaki yönlendirmeler doğrultusunda yazılımınıza entegrasyon yapmak ve bizi arayarak ücretsiz bir Single Shot SMS servisi açtırmak.

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu makale 22.03.2010 12:31 tarihinde yayınlanmış ve 5486 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444