Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Kaynak Merkezi » SMS'in Anlık Mesajlaşma Dünyasındaki Önemi


SMS: "Ölümümle ilgili haberler abartılıyor"

SMS'in anlık mesajlaşma dünyasındaki önemi

 

Kedilerin dokuz canı vardır deseler de görünüşe göre SMS'in canlarının bir sınırı yok. Mobil anlık mesajlaşma SMS'in sonu olarak ilan edilmiş olsa da daha yakından baktığımızda bu durumun SMS'in iş dünyasında değerini aslında daha çok arttırdığını görüyoruz.

 

Söz konusu mobil anlık mesajlaşma olduğunda oyunu değiştiren Blackberry ve onun Blackberry kullanıcıları arasında kullanıma yönelik sağladığı görünürde ücretsiz mesajlaşma hizmeti oldu. Son analiz raporlarına göre sevk edilen cihaz sayısı cinsinden ikinci çeyrekte sıralamada oldukça gerilemesine rağmen Blackberry bazı ülkelerde hala bir numaralı akıllı telefon. Sektör yorumcularının bize yaptığı bir hatırlatma da, ortaya çıkan hızlı ivmenin sebebinin, Blackberry anlık mesajlaşma hizmeti olduğunu fark edene kadar, başlangıçta yakalanılan başarının Blackberry şirketini bile şaşırttığı doğrultusunda. Ek olarak, bu durumun getirdiği sonuçlardan biri de "sohbet"in dışında kalmak istemeyen diğer aile bireyleri ve arkadaşların da bu cihazlara ilgi göstermesi olmuştur.

 

Bunları takiben uygulama geliştiricileri WhatsApp gibi yazılımlar üreterek, diğer cihaz sahiplerinin de veri bağlantısı açısından düşük maliyetli bu mesajlaşma sohbetlerine dahil olmasını sağladı. Tüm bu kullanıcıların giderek daha az metin temelli kısa mesaj göndermeye başladığını düşününce insanın aklına SMS'in bu oyunun dışında kaldığı gelebilir.

 

Ancak iş dünyasında SMS iletişiminin durumu hiç de sanıldığı gibi değil. Kullanıcıların SMS'den çok daha az maliyetli olan mobil anlık mesajlaşmaya (MIM) geçmeleri sonucu kişisel SMS kullanımının azaldığı ve bu durumun kişiden-kişiye (P2P) mesajlaşmadan iyi kar eden servis sağlayıcılara zarar verdiği inkar edilemez; ancak, SMS'in kendine has özellikleri, özellikle de söz konusu acil durum, iş ya da aşırı bilgi yüklenmesinin idaresi konuları ise, uygulamadan-kişiye (A2P) mesajlaşmada kendisine hala bir üstünlük sağlamakta.

 

SMS, MIM'den faydalanır

 

MIM'in popülerliği operatörler adına kaybedilen SMS gelirleri adı altında kötü haber olsa da -operatörler bu durumu hafifletmek adına kullanıcılara paketler sunuyorlar- hatırlatma, acil durum iletişimi, müşteri ilişkileri yönetimi ve daha birçok başlıkta SMS kullanan şirket ve kurumlar için bu durum iyi haber anlamına geliyor. SMS kanalı, ister bir bankacılık uyarısı, toplantı hatırlatması ya da ister bir gelişmeye dair güncelleme olsun, görev ve hizmet açısından kritik bilgilendirmeler açısından daha da güçlenmiş durumda. Hali hazırda bile Anlık Mesajlaşma kullanıcıları bir sohbet esnasında gereksiz olduğu için anlık mesajların uyarı tonlarını kapatmayı tercih ediyor. Burada ortaya çıkan ironik sonuç ise SMS'in Anlık Mesajlaşma'yı başlatmak için uyarı olarak kullanılması.

 

SMS her zaman her yerde

 

Şirketler diğer iletişim kanalları ile de çalışmış olsalar da, müşterilerinin her bir şirket ile iletişim kurabilmek için ayrı bir uygulama indirmeleri ve kurmalarının gerekliliği konusunda müşterilerine ısrarcı olmayı tercih etmeyeceklerdir. Hem sadece temel fonksiyonları bulunan hem de akıllı telefonlarda gömülü olarak gelen SMS özelliği şirketler ve müşteriler için daha uzunca bir süre tercih ettikleri iletişim kanalı olacaktır.

 

Entegrasyon Kolaylığı

 

Yazılım geliştirme açısından olduğu gibi yeni bir iletişim kanalının yazılıma entegre edilmesi zaman ve çaba gerektirdiğinden stabil bir teknoloji seçilmesi akıllıca bir davranış olacaktır. MIM pazarı nispeten daha genç ve çok parçalı olduğundan mobil mesajlaşmayı bir uygulamanın içine entegre etmek isteyen bir geliştirici için tek bir çözüm var: SMS.

 

Aşırı bilgi yüklenmesinin asenkron iletişim ile yönetilmesi

 

SMS, gönderenin masrafı üstlendiği ve nispeten daha maliyetli bir teknoloji olduğu için yapısı itibariyle aşırı bilgi yüklenmesini sınırlandırmaktadır. SMS, bir telefon çağrısı ile kıyaslandığında ise, alıcıya kendi istediği zaman geri dönebilme özgürlüğü tanıdığından daha az müdahalecidir.

 

Ünlü yazar Mark Twain'in yanlışlıkla öldüğünün zannedilmesi ardından "Ölümümle ilgili haberler abartılıyor" açıklamasında olduğu gibi, SMS'in en son iletişim teknolojileri karşısında kendine has özellikleri sayesinde değerini korumaya devam ettiğini görüyoruz.

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu makale 25.04.2012 10:16 tarihinde yayınlanmış ve 5306 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444