Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Kaynak Merkezi » Sabit ve Mobil Trafik


Sabit ve Mobil Karşılaştırma

      2009 yılının başlangıcından itibaren üç aylık dönem incelendiğinde 2009 yılının üçüncü döneminden, 2010 yılının ikinci dönemine kadar mobil trafiğin oranının düşüşe geçtiği ve sabit trafiğin oranının da kısmen bir artışa geçtiği görülmektedir. 2010 yılının üçüncü çeyreğinde ise sabit trafik miktarı 5,7 milyar dakika olarak %9,7 oranında düşüşe geçerken, mobil trafik miktarı 31,74 milyar dakika ile %2,4 oranında artışa geçtiği görülmektedir. Toplam trafik miktarı ise 2010 yılının ikinci çeyreğine göre yaklaşık 0,14 milyar dakika artışı ile 37,44 milyar dakikaya ulaşmıştır.

 

Trafik Dağılımı Oranları

Trafik Dağılımı

      Sabit ve mobil işletmelerinin sahip olduğu trafiğin yönlere göre dağılım oranları Türkiye Telekomünikasyon ağında üçer aylık dönemlerle kıyaslanma yapılmaktadır. Telekomünikasyon ağında ki trafiğin yaklaşık %80,2 oranında ki büyük bir kısmına mobilden mobile giden trafik sahiptir. Bu trafik hem kendi mobil şebekeleri içerisinde gerçekleşen hem de diğer mobil şebekelerine giden aramaları kapsamaktadır. 2010 yılı üçüncü dönemine bakıldığında bir önceki döneme göre mobilden diğer işletmelere ve sabitten sabite giden trafik oranının azaldığı görülürken, mobilden mobile arama trafik oranının arttığı görülmektedir.

 

Milyon-Dakika Trafik Dağılımı

      Mobilden mobile trafik oranı, 2010 yılının üçüncü üç aylık döneminde bir önceki döneme göre %3,7 oranında artış gösterirken 2009 yılının aynı dönemine oranla yaklaşık %8,4 arttığı belirlenmiştir. Sabitten sabite olan trafik miktarı ise bir önceki döneme göre %11,7 civarında azaldığı ve 2009 yılının aynı dönemine kıyasla %0,2 oranında yükseliş göstermiştir.

Milyon Dakika

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu makale 17.12.2010 09:33 tarihinde yayınlanmış ve 3008 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444