Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Kaynak Merkezi » Sabit ve Mobil Hat Abone Sayısı


Sabit Hat Abone Sayısı ve Penetrasyon

      Sabit hat penetrasyonu, mobil telefon kullanımındaki artışın da etkisiyle düşme eğiliminde. 2010 yılı Mart sonu itibariyle yaklaşık 16,4 milyon sabit telefon abonesi bulunan Türkiye'de penetrasyon oranı yaklaşık %23 seviyelerine düşmüştür. Bununla birlikte Türkiye'de ortalama hane halkı büyüklüğünün 4,4 olduğu göz önünde bulundurulduğunda, sabit telefon hizmetleri pazarında Türkiye'nin önemli bir kesimine ulaşıldığını söylemek mümkündür.


Sabit Abone Sayısı


Mobil Abone Sayısı ve Penetrasyon

      Mart 2010 itibariyle Türkiye'de %86 penetrasyon oranına karşılık gelen toplam 61,5 milyon mobil abone bulunmaktadır. Daha önceki dönemlerde sürekli artış eğiliminde olan mobil abone sayısı ve penetrasyon oranının 2009 yılı başından itibaren artış eğiliminin durduğu görülmektedir. Söz konusu düşüşün numara taşınabilirliği ile birlikte işletmeciler tarafından sunulan "her yöne" tarifeleri nedeni ile kullanıcıların ikinci aboneliklerini iptal ettirmesi sonucu gerçekleştiği değerlendirilmektedir. Bununla birlikte; 2009 yılı Temmuz sonunda başlayan 3G hizmetleriyle 3G abone sayısı Mart ayı sonu itibariyle yaklaşık 8,7 milyona ulaşmıştır. Aşağıdaki grafikte mobil abone sayısı ve penetrasyon oranları ve 3G abone sayısı yıllar itibariyle karşılaştırılmaktadır.


Mobil Abone Sayısı

      3G hizmetlerine ilişkin veriler ise aşağıdaki şekilde yer almaktadır. Mart ayı sonu itibariyle 3G abone sayısı yaklaşık 8,7 milyon olurken 3G hizmetiyle birlikte 36 mobil internet hizmeti alan kullanıcı sayısı 640.580'e yükselmiştir. Bu dönemde toplam mobil internet kullanım miktarı ise 2.056 TByte olarak gerçekleşmiştir.


3G Kullanım

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu makale 04.06.2010 05:16 tarihinde yayınlanmış ve 3974 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444