Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Kaynak Merkezi » Numara Taşınabirliği Mobil Abone Artışını Durdurdu


      Türkiye elektronik haberleşme sektöründe, 1998 yılından itibaren mobil abone sayısında görülen hızlı artış sonucunda, toplam (sabit ve mobil) telefon abone sayısı Haziran 2010 itibariyle 77,8 milyon olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam % 100’ün üzerinde bir penetrasyon seviyesi anlamına gelmektedir. Ağustos 2010 itibariyle 61,5 milyona ulaşan mobil abone sayısı sayesinde, toplam telefon penetrasyonu olumlu yönde ilerlemektedir. Daha önceki dönemlerde sürekli artış eğiliminde olan mobil abone sayısı ve penetrasyon oranının 2009 yılı başından itibaren artış eğiliminin durduğu görülmektedir. Söz konusu durgunluğun numara taşınabilirliği ile birlikte işletmeciler tarafından sunulan “her yöne” tarifeleri nedeni ile kullanıcıların ikinci aboneliklerini iptal ettirmesi sonucu gerçekleştiği değerlendirilmektedir. Bununla birlikte; Temmuz 2009’da 3G hizmet sunumunun başlamasıyla Haziran 2010 itibariyle 3G abone sayısı 11,4 milyonu aşmıştır.

 

      Sabit telefon, 1998 yılında toplam nüfusa göre ulaştığı %26’lık penetrasyon oranından % 23 seviyelerine gerilemiştir. Bununla birlikte; Türkiye’de ortalama hanehalkı büyüklüğünün 3,97 olduğu göz önünde bulundurulduğunda, sabit telefon 13 /69 Sektörel Araştırma ve Stratejiler Dairesi Başkanlığı hizmetleri pazarında Türkiye’nin önemli bir kesimine ulaşıldığını söylemek mümkündür.

 

      İnternet kullanıcı sayısı ise son yıllarda DSL teknolojilerine yapılan yatırımlar ve 3G mobil hizmetlerin yetklendirilmesi ile mobil genişbant hizmetlerinin sunulmaya başlanması sonucu önemli oranda artarak Haziran 2010 itibariyle 7,7 milyonu aşmıştır. 2003 yılında yaklaşık 18 bin olan genişbant abone sayısı da Haziran 2010 itibariyle 7,6 milyonu aşmış durumdadır.

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu makale 09.10.2010 09:21 tarihinde yayınlanmış ve 2739 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444