Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
 • Hedefli Mesaj
 • T.C Kimlik Numarası ile SMS
 • SQL Makinesi
 • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Kaynak Merkezi » Hukuk Sektöründe Toplu SMS


      Hukuk SektörüAvukatlar, bireylerin birbirleriyle ve devletle ilişkilerinde ortaya çıkan anlaşmazlıklarda hukuki bilgisine başvurulan kişilerdir. Yasalarla ilgili konularda kişilere yol gösterirler; bireyleri ilgili yerlerde, özellikle mahkemelerde temsil eder ve haklarını savunurlar.


      Avukatlar, avukatlık hizmetlerini sürdürürken müvekkilleri ile iletişim halinde olmalıdır. Günümüzde, kısa mesaj servisi (SMS) bu iletişimi verimli ve ekonomik biçimde çözümlemeyi sağlayan bir araç olarak oldukça yaygın ve etkilidir.


Avukatların Toplu SMS Gönderme İhtiyacı Duyduğu Konular Nelerdir?


 1. Müvekkilleri ile randevularını düzenlemek, randevu saatlerini bildirmek, hatırlatmak, değişen randevu zamanlarını ya da randevu iptallerini duyurmak.
 2. İletişim bilgilerini müvekkillerine iletmek; böylece kendileri ile irtibata geçilmesini sağlamak.
 3. Dava aşamalarını ve duruşma tarihlerini müvekkillerine bildirmek.
 4. Dava dosya numarası, dava raporu ve ek raporların durum bilgisinin müvekkillere iletilmesi.
 5. Dava sonucu bildirimi ve temyiz ile ilgili süreçlerin aktarımı.
 6. Dosya harcı, avukatlık ücreti, ıslah masraf bakiyesi, bilirkişi ek ücreti gibi ödemelerin hatırlatılması, ödeme tarihi ve bakiyesinin bildirimi.
 7. Kredi kartı, banka kredisi, senet, GSM faturası gibi ödemeleri kanuni takibe düşenlere borç indirimi, taksitlendirme, kampanya gibi bilgilerin iletilmesi.
 8. İcra takibindeki borçlulara SMS ile ulaşılarak borçlarını ödemelerinin hatırlatılması. Özellikle Turkcell abonelerini kapsayan TC Kimlik No'ya SMS hizmeti ile iletişim bilgilerine ulaşılamayan borçlulara TC Kimlik Numarası bilgisi ile ulaşılarak icra takibine yönelik tebliğde bulunulması.
 9. Borçlulara borçlarını ödemelerinde faydalı olabilecek alternatif çözümlerin bilgisinin verilmesi.
 10. Baro ile avukatlar arasındaki iletişimin güçlendirilmesi; örneğin baro aktivitelerinin  üyelere duyurulması ve baro çalışmalarında avukatların aktif rol almasının sağlanması.
 11. Özel gün kutlamaları (bayram, kandil, babalar/anneler günü, yılbaşı, vb.)
 12. Panel, konferans, seminer gibi etkinliklerin yer ve zaman bildirimi.


Toplu SMS Gönderimi ile Sağlanan Avatantajlar Nelerdir?


Avukatların tüm iletişim ihtiyaçlarının giderilmesinde SMS kullanması diğer iletişim yöntemleriyle kıyaslandığında aşağıdaki faydaların sağlandığı görülmüştür:


 1. SMS'in diğer iletişim araçları ile kıyaslanamayacak ölçüde ekonomik olması.
 2. Tüm bilgi aktarımlarının müvekkiller ve muhataplar tek tek aranarak yapılmasından kaynaklanacak zaman kaybının SMS çözümüyle ortadan kaldırılması.
 3. SMS doğrudan hedef odaklı ve raporlandırılabilir bir servis olduğundan kişilerin bilgilendirilmediklerini iddia etmeleri olasılığına mahal bırakılmaması.
 4. T.C. Kimlik No'ya SMS servisi ile iletişim bilgileri yanlış ya da eksik olan kişilere ulaşılabilmesi.
 5. Müvekkiller ile sıcak bir iletişim sağlanmış ve vekil-müvekkil arasındaki güven ilişkisinin pekiştirilmesi yönünde olumlu katkılar sağlanması.
Hukuk Sektör

Avukatların Yolladığı Örnek Toplu SMS İçerikleri


 • ...'ye olan kredi kartı borcunuz nedeniyle hakkınızda yasal işlem başlatılmıştır. Cebri icra işlemlerine başlanmaması için borcunuzu en kısa zamanda ödemeniz gerekmektedir. İrtibat için  AV. ... ...
 • ...'ye olan kredi kartı borcu sebebiyle hakkınızda açılan takip dosyalarına bakiye borcunuzu en kısa zamanda ödemediğiniz taktirde cebri icra işlemlerine kaldığı yerden devam edilecektir. İrtibat için AV. ... ... TEL: ...
 • ... Bankası borçlumuz; yürürlüğe giren kanun ile borcunuzun ödenmesi halinde Merkez Bankası'nda tutulan kayıtlardan isminiz silinecektir.Sicilinizin temizlenmesi ve borcunuzdan kurtulmanız için cazip indirim veya taksitlendirilme fırsatı için bizimle acilen irtibata geçin. AV. ... ... Tel: ...
 • ... Bankası'na  olan borcunuzu yeniden yapılandırmak üzere 27/03/2009 tarihine  kadar  büromuza gelmezseniz  hakkınızda başlatılan icra takip işlemlerine devam edilecektir. AV. ... ...  TEL:...
 • Değerli Meslektaşım, TBB YK üyeliğine seçilmemle ilgili kutlama ve desteğiniz için teşekkür eder; öneri ve görüşlerinizi her zaman benimle paylaşmanızı dilerim.
 • Merhaba ... Bey, bahsettiğim dava İst.3. İdare Mah. 2009/... Davacı ... ... vs.  AV. ... ...
 • ... Bankası borcunuzu  0 faizle taksitlendirmeniz için SON BEŞ GÜN kalmıştır Size yardımcı olmak için büromuzda bekliyoruz  Tel: ... Mesajı dikkate alınız.
 • ... çıkan kararı bugün itibariyle temyiz etmiştir. Bundan sonraki süreç Yargıtay incelemesidir. Gelişmelerden haberdar edileceksiniz. Saygılarımızla
 • Yarın 18:00-20:30 arasında ofiste önemli bir toplantı var. Lütfen geliniz, gelemeyen aileden birini göndersin. SMS ulaşmayanlara haber veriniz. Acil ve önemli
 • Fark Davaları bugün itibarı ile lehe karar çıkmıştır. Davalının 8 gün temyiz süresi vardır.  Kararın ve bundan sonraki aşamaların herkese hayırlı olmasını dileriz.
 • 64 ek raporu gelmeyen dosyanın d.g. 12.06.09 14:00te, geriye kalan ek raporu gelen dosyalar ise birkaç küçük eksikliğin giderilmesi için düzeltmeye gitti.
 • Sizin ve ailenizin Miraç Kandil''ni tebrik bu güzel gecenin bize, İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini Allah'tan niyaz ederim.
Hukuk Sektörü

İletişimde Toplu SMS 'i Seçen Avukatların Kazanımları


 • Aylık 5000 SMS trafiği olan bir Hukuk Bürosu'nun aylık yaklaşık SMS maliyeti 450 TL*'dir. Aynı görüşmeler sabit telefon ile yapılır ise ve her bir görüşmenin ortalama 2dk süreceği öngörülürse;  10000dk.  şehir içi görüşme yapılmalıdır. Şehir içi görüşmenin bir dakikası 1dk.'sı 0,07 TL**'dir. 10000 dk. Şehir içi sabit telefon görüşmesinin maliyeti 700 TL'dir.
 • Toplu SMS'in şehir içi sabit telefon aramasına kıyasla %56 daha az maliyetli olduğu 
 • Aylık 10000 dk. 166 saat 40 dk.'ya tekabül etmektedir. Tüm aramaların 20 iş gününe homojen olarak dağıldığı varsayılırsa günde 500 dk.;  yani 8 saat 20 dk.'ya denk gelir ki bu da bir çalışanın tüm mesaisini yalnızca telefon görüşmelerine ayırması demektir. 
 • Aynı bilgi trafiği SMS ile yürütüldüğünde ise günde maksimum 5dk.'lık bir zaman dilimi bu işe harcanmış olacaktır.
Yukarıda sıralananlar SMS uygulaması ile sağlanan zaman ve para tasarrufuna yönelik kazanımlardı. İletişimlerinde Toplu SMS'i kullanan avukatlar memnuniyetlerinin arkasında yatan haklı nedenleri şöyle sıralamaktadırlar:
 • İcra takibine düşen borçlular daha hızlı ve etkin bilgilendirildikleri için eskiye kıyasla %12 oranında borç dömüşeri arttırılmıştır. Böylece hem alacaklı bir an önce hakkına kavuşmakta hem de borçlunun gecikme faizinden ve haciz işlemlerinden doğacak olası mağduriyeti engellenmektedir.
 • T.C. Kimlik No'ya SMS uygulaması ile tebligatlarını iletişim bilgilerindeki yanlışlıklar ve/ veya eksiklikler sebebi ile ulaştıramadıkları kişiler sebebi ile hukuki süreçte yaşanan gecikmeleri bertaraf edebilecekleri fikrine sahiptirler. Böylece  yaklaşık %25 oranında daha verimli hukuksal süreçlere ulaşılması hedeflenmektedir.


* TURKCELL Ön Ödemeli Toplu SMS Hizmeti 5000 Kontör Ücreti
**Türk Telekom Standart Tarife Şehir İçi 1dk. Ücretlendirmesi
 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu makale 19.01.2010 12:20 tarihinde yayınlanmış ve 11398 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444