Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Yetkisiz Toplu Mesaj Satışlarında Yasal İşlem


      GSM operatörleri ve yetkilendirdikleri kuruluşlar dışında toplu mesaj satışı için yasal işlemler başlatıldı. Konu üzerine BTK'nin sitesine gönderilen bir soru ve cevabı aşağıda yer almaktadır:

SORU:

      Şirketimiz bünyesinde gsm operatörlerinin toplu sms tarifelerini kullanmak istiyoruz. Ancak Turkcell,Avea,Vodafone firmaları ile anlaşmadan farklı sms firmalarının fiyatları daha uygun geliyor. Gönderilen toplu sms'ler için sms alan tarafta firma ünvanımız değil herhangi bir gsm numarası gözükecektir. Bu yasal bir olaymıdır, kanunen uygun ise gsm operatörlerinden daha uygun fiyat sunulduğu için bu firmaları tercih edeceğiz.

CEVAP:

      Bilindiği üzere, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu'nun 8'inci maddesinin (1)'inci fıkrasında yer alan "Bakanlığın strateji ve politikaları da dikkate alınarak Kurumca yapılacak yetkilendirmeyi müteakip, elektronik haberleşme hizmeti verilebilir ve/veya elektronik haberleşme şebekesi veya altyapısı kurulup işletilebilir" hükmü ile; bir elektronik haberleşme hizmetinin verilebilmesi ancak Kurum'dan alınacak izin ile mümkün olabilmektedir. Ayrıca, toplu SMS hizmetinin hangi yöntemlerle sunulabileceğini belirleyen 16/07/2008 tarihli ve 2008/DK - 08/416 sayılı Kurul Kararı ile; SMS hizmetinin ancak Kurum ile imtiyaz sözleşmesi imzalamış olan GSM işletmecileri ve GSM işletmecilerinin nam ve hesabına bu işi yürüten firmalar tarafından yürütülebileceği kararlaştırılmıştır. Elektronik Haberleşme Mevzuatı çerçevesinde; ülkemizde elektronik haberleşme hizmetlerinin yürütülmesine ve/veya elektronik haberleşme şebekesi veya altyapısı kurulup işletilebilmesine yönelik olarak Kurumumuzca yetkilendirilmemiş şirketlerin ülkemiz sınırları içerisinde elektronik haberleşme hizmeti sunmaları ve/veya elektronik haberleşme şebekesi veya altyapısı kurulup işletilebilmeleri mümkün olmadığı gibi, bu tür yasal olmayan elektronik haberleşme hizmetlerinin verilmesi durumunda 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanununun 63'üncü maddesi gereğince cezai hükümlerin uygulanacağı hususlarında bilgilerinizi rica ederiz.

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 21.12.2010 07:46 tarihinde yayınlanmış ve 4199 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444