Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Toplu SMS Gönderiminin Satış ve Pazarlama İçin Önemi


Eskiden SMS gönderimini yalnızca cep telefonlarımız ile yapabiliyorduk. Günümüzdeyse SMS göndermek için birçok yol var. Bu alternatiflerin birçoğu web tabanlıdır. Küçük ya da büyük fark etmez, bütün işletme sahipleri, web tabanlı servislerle SMS göndermenin çok avantajlı olduğunu vurguluyorlar. Toplu SMS servisi şu an birçok firma tarafından tercih ediliyor ve firmanın ihtiyaçlarına göre çeşitli şekillerde kullanılıyor. 

Toplu SMS servisini kullanmak, mevcut müşteri potansiyelini korumak ve geliştirmek adına birçok avantaj sağlıyor. Örneğin; perakende sektörünü ele alalım. Mağazasında çok çeşitli ürünler satan bir firma, indirimleri ve fırsatları müşterilerine rahatlıkla duyurabiliyor. Aynı mesaj, binlerce müşteriye bilgisayar veya tarayıcı destekleyen bir cihaz üzerinden gönderiliyor. En basit tabirle, 2-3 mouse tıklamasıyla SMS mesajı müşterilere ulaştırılıyor. Bu kadar mesajı, telefondan göndermek ne kadar zor olurdu değil mi?

Firma sahipleri ayrıca Toplu SMS ile ürünlerini ve hizmetlerini topluma hatırlatabiliyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu tarz içeriklerin doğru planlanması gerektiğidir. Aksi takdirde, bu SMS gönderimleri taciz olarak algılanır ve beklenmeyen sonuçlar ortaya çıkar. Müşteriler, bundan sonraki mesajlarınıza ilgi göstermezler. Bu durumun önüne geçebilmek için, spesifik içerikler hazırlamak gerekir. Genel olarak kendi firmanızı tanıtmanız yerine, özel fırsatlar ile müşteriye avantaj sağlamanız daha olumlu bir etki bırakacaktır.

SMS ile pazarlama, en az email kadar etkilidir. Duruma göre bazen email’in, bazen de SMS’in getirisi daha fazladır. Ancak ikisinin de firmalara çok büyük faydalar sağladığı su götürmez bir gerçektir. SMS’in bir avantajı, email desteklemeyen telefonlarda dahi rahatlıkla görüntülenebilmesidir. Bugün herkesin telefon taşıdığını düşünürsek, SMS’in yayılma alanını tahmin edebiliriz.

Satış ve pazarlama alanında, SMS’in çabukluk özelliği firmaların elini güçlendirmektedir. Kısa süreli bir indirim ya da fırsatı duyurmak için SMS doğru tercihtir. SMS alıcılara çabuk ulaşır ve hızlı bir şekilde müşterileri alışverişe yönlendirir. Şu an piyasada birçok firma, zamanında duyuru yapamadıkları için müşteri kaybetmektedir. Eğer siz de bu riski almak istemiyorsanız, ileri tarihli SMS göndererek rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. İleri tarihli SMS’in İletişim Makinesi’nde yer aldığını da hatırlatalım.

SMS ayrıca diğer iletişim kanallarıyla da ortak olarak kullanılabiliyor. İletişim Makinesi’nde yer alana Email ile Pazarlama, Outbound (Giden) IVR, Sesli Mesaj ve İnternet Faks servisleri, SMS ile tam uyumlu olarak çalışıyor. Ek olarak, İletişim Makinesi’nde yalnızca Toplu SMS yok, TCKN SMS gibi hukuk bürolarının alacak takibinde ellerini kuvvetlendirecek servisler de mevcut.

Kaynak: Smstipsandtricks.com

A
khan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 27.06.2013 03:39 tarihinde yayınlanmış ve 1804 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444