Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Telefon Kullanım Oranları


      Sabit telefonun her an istenilen her yerden kullanılamaması, ayrıca sabit telefonlardaki kişiselleşme olanaklarının kısıtlılığı ve iletişim haricinde teknolojinin ve mobilizemin gelişmesinin getirdiği faydalar sayesinde cep telefonuna duyulan ilgi yüzdesi hızlı bir şekilde yükselmiştir. Bu miktar öyle artmıştır ki bunların analizini yaparken hem kişiye ait cep telefonları, hem de var olan hanelere göre bir ayrım gerekliliği doğmuştur.


      Yıllara göre cep telefonu sahiplik oranına bakıldığında, 2002 yılı cep telefonu adetleri bakımından oldukça büyük bir yükseliş göstermektedir. Üstelik bu yılın ciddi bir ekonomik krize sahne olduğu da unutulmamalıdır. Tabii bu oran gözle görülür bir işlenebilir kaynağı da kullanıma sunmaktadır.

Yıllara Göre Telefon Kullanımı

      Cep telefonunun sahiplik oranının hızlı yükselişi, mobil teknolojilerinin hızla gelişmesi ile doğru orantıdadır. Buna bağlı olarak ev içinde bulunan sabit telefonlardan daha önemli bir yer alması da yadsınamaz bir duruma gelmiştir.

 

2000

2001

2002

Sabit telefon

18.395.171

18.904.486

18.914.857

Cep Telefonu

14.970.000

18.229.000

24.500.000

Kaynak; Ekonomist 27-03 / 05 / 2003, sayı: 17


Yaşa Göre Cep Telefonu Sahiplik Oranları


      Günümüzde cep telefonunun kullanılma yüzdesi; kendilerine ait özel bir iletişim kaynağına daha çok ilgi göstermesi, kişisel iletişim aracı ile her yerde ve her durumda kullanılabilmesi nedeni ile gençlerin ilgi odağındadır. Bizim hedef kitle olarak gösterdiğimiz ve teknoloji haberleri ile ilgilenmesi beklenen bu genç (16-24) ve yetişkin (25-34) kuşağın cep telefonu sahiplik oranlarının da yüksek çıkması cep telefonu ile sunulacak böyle bir hizmetin ne kadar başarılı sonuçlar vereceğinin de göstergesi olacaktır.

Telefon Sahiplik Oranları

      Sadece genç ve yetişkin kuşak değil, onları takip eden 35-44 yaş arası gruptaki cep telefon kullanım oranının da %55'in üstünde olması, cep telefonundan sunulacak olan teknolojik haberlere ilgi gösterecek başka bir grubun da gözden kaçırılmaması gerekliliğini göstermektedir.


      Teknolojiye karşı ilgiyi doğru şekilde belirleyebilmek için, 2002 yılında yapılmış olan Bilişim Fuarı'na katılan kişilerin yaş yüzdelerine bakıldığında yine genç (16-24) ve yetişkin (25-34) kuşağın teknolojiye olan ilgisi göze çarpmaktadır. Bu açıdan bakıldığında hem cep telefonu sahip oranı hem teknolojiye ilgisi en fazla olan bu kitleler cep telefonuyla sunulacak olan teknolojik haber paketine de sıcak yaklaşacaktır.


      Günümüz iletişim çağı 2010 yılında ise 3G'nin yaygınlaşması yanı sıra, servis sağlayıcılarının kapsama alanlarına artırmasına paralel olarak ve teknolojinin bir çok imkanlar sunarak cep telefonlarını multimedya merkezlerine dönüştürmesi, cep telefonu kullanmayan çok az insan kalmasına neden olmuştur.


Kaynakça:

  • Aytaç Mestçi - AKADEMİK BİLİŞİM KONFERANSLARI / 2002
  • Rapordaki rakamlar Tübitak'ın "Bilgi Teknolojileri Yaygınlık Kullanım Araştırması" ndan alınmıştır.
  • Ekonomist 27-03 / 05 / 2003, sayı: 17

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 08.02.2010 03:01 tarihinde yayınlanmış ve 5921 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444