Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > SMS Neden 160 Karakterdir?


SMS’teki 160 karakter kısıtlamasının kökeni hakkında daha önce merak etmişsinizdir.  Gelin, biraz da tarih çalışalım ve konuyu özetleyelim.

1985 yılındayız. Global System for Mobile Communications (GSM) içerisinde yer alana “Sessiz Servisler” komitesinin başkanı Friedhelm Hillebrand ve ekibi; dönemin mobil pazarlama standartlarını belirliyorlardı. Hildebrand’ın da bir görevi vardı: SMS’teki karakter sınırlamasını belirlemek.

Hillebrand, bu amacını gerçekleştirmek için daktilosunun başına oturdu ve rastgele cümleler ve sorular yazmaya başladı. Buradaki isteği, her bir metin için ortalama ne kadar karakter kullandığını görmekti. Sorduğu soruları ve yazdığı cevapları incelediğinde, her birinin ortalama olarak 160 karakterden daha az olduğunu keşfetti. Daha sonra komiteye giderek, SMS içeriğinin 160 karakter ile sınırlanması gerektiğini söyledi.

Hillebrand’ın yöntemi, komite tarafından pek hoş karşılaşmadı. Komite, 160 karakter kısıtlamasının iyi bir iletişim için yeterli olup olmadığı konusunda şüpheye düştü. Hillebrand, bu şüpheleri gidermek adına geri adım attı ve pazar araştırması yapmaya başladı.

1. Hillebrand, daha önce kendisine gelen kartpostalları inceledi ve hepsinde ortalama olarak 150 karakter kullanıldığını gördü. Bu analiziyle aslında 10 karakter daha fazla teklif ederek cömert davrandığını farketti.

2. Hillebrand ayrıca Telex üzerinden gönderilen mesajları da analiz etti. Telex, eskiden iş amacıyla kullanılan bir telegraf sistemiydi. Hillebrand, Telex mesajlarında bir karakter kısıtlaması olmasa da, kartpostallar ile aynı ortalama uzunluğa sahip olduklarını gördü.

Yöntemin çok bilimsel olmadığı su götürmez bir gerçek. Ancak 160 karakterin hikayesi de budurJ

Kaynak: Tatango.com

Akhan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 20.06.2013 05:29 tarihinde yayınlanmış ve 2085 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444