Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > SMS Kampanyanızı Başarıya Götürecek Öneriler


SMS, Doğuşundan bu yana etki alanını büyüterek mobil pazarlama kampanyalarında en çok tercih edilen iletişim kanalı haline geldi. Basit bir mesajlaşma sisteminin herhalde bu günlere geleceğini kimse bilemezdi. Artık, SMS kullanmayan bir insana rastlamak gün geçtikçe güçleşiyor.

SMS ile ilgili her bir firma kendi bünyesinde araştırma yapıyor. Ortaya çıkan sonuçlar da birbirine benzer. SMS kampanyalarında, açılma oranı genelde %95’i buluyor; mesajların %83’ü de ilk üç dakikada açılıyor. Mobil kupon kullanımı da son zamanlarda öne çıkan alternatifler. SMS yoluyla gelen indirim kuponları TV, gazete vs. gibi mecralarda dağıtılanlardan %20 daha fazla kullanılıyor. Ayrıca SMS’in düşük maliyetli olmasıyla, geleneksel medyaya göre daha fazla getirisi oluyor. Yani SMS için 1 birim ödeyerek 10 geri dönüş alıyorsanız, geleneksel medya için 6 birim ödeyip 10 birim alabiliyorsunuz.

Peki bu kadar getirisi olan SMS kampanyalarının etkinliğini nasıl arttırabiliriz?

  1. Bir değer sunduğunuza emin olun -  Gün içerisinde cep telefonumuza birçok mesaj geliyor. Gelen mesajlar arasından kolaylıkla sıyrılıp harekete geçirecek olanlar ise başarıya ulaşıyor. Bu yüzden, müşterinize bir değer sunmanız gerekir. Ya ihtiyacını karşılamalısınız ya da ihtiyaç yaratarak müşterinizin eyleme geçmesini sağlamalısınız.
  2. Müşterinizle dost olun – Kampanya mesajlarında sıcak bir ton kullanın. Kampanyaların amacı genelde satış veya mağazaya müşteri çekmek olduğu için, müşterinizi dostane bir tavırla davet edin.
  3. Harekete geçirin – Müşterinizden ne beklediğinizi net bir şekilde belirtin. Karakter kısıtlaması olduğunu unutmadan, kısa cümlelerle müşterinizi harekete geçirecek bilgileri içerikte verebilirsiniz.
  4. Ölçümlemeyi unutmayın – Mesajı gönderdiniz, satış da yaptınız, mağazanıza müşteri de geldi… “Memnunum” demeden raporları okumalısınız. Her zaman daha iyisini sunmayı hedefliyorsanız, gönderim raporlarını inceleyerek var olan eksikleri de giderebilir ve kampanyalarınızın en yüksek verimlilikle sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Reklam ve pazarlama için SMS artık olmazsa olmazlar arasında. Kampanyalarınızın etkinliğini arttırmak ve yüksek satışlar elde etmek istiyorsanız, sizi İletişim Makinesi kullanmaya davet ediyoruz.

Kaynak: Trinetmarketing.com

A
khan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 02.07.2013 11:52 tarihinde yayınlanmış ve 1699 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444