Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > SMS ile Pazarlamaya Başlamak İçin Püf Noktaları


SMS ile pazarlamanın önemi ,birçok firma tarafından kavranmış olsa da halen daha bu yönteme başvurmakta çekinen kurumları da görmemiz mümkün. SMS, müşterilere ulaşmaktaki en “zorunlu” yöntemlerden bir tanesidir.

SMS ile ilgili bazı şikayetler var, özellikle izinsiz olarak gelenlerle ilgili. Ancak bütün SMS gönderimleri içinde, spam olarak kabul edilenlerin oranı %1’den az. Bu da müşterilerin SMS’e ne kadar ilgili olduğunu gösteriyor. Zaten gönderilen SMS’lerin %90’ı ilk dakikalarda, %95’i de ilk 15 dakika içerisinde okunuyor. Dolayısıyla, özellikle yeni müşteri kazanmak isteyen firmalar için SMS’in değeri çok fazla.

SMS ile pazarlama faaliyetlerine başlayabilmek için bazı ufak önerilerimiz olacak.

1. Yalnızca ilgili kişilere SMS gönderin. Geniş bir SMS listeniz olabilir, ancak mevcut içeriği almak istemeyen müşterilerinize SMS göndermeyin. Genel mesajlarda bunu uygulayabilirsiniz ancak kampanya içeriklerinde spesifik hedef kitlelere gönderim yapmalısınız.

2. Kampanyaya dahil olmak için, müşterinize SMS’in dışında birden çok yol gösterin. Dilerlerse direkt olarak web formu doldursunlar, dilerlerse de QR kod ile dahil olsunlar. Böylece tek bir yol yerine, birçok yoldan kampanyaya yeni müşteriler katabilirsiniz.

3. Hızlı bir şekilde harekete geçirin. Gönderdiğiniz içeriğin, müşteriyi fazla yormayacak şekilde olması lazım. Bir kampanya, bir teklif sunuyorsanız, müşteriniz bu içeriğe kolayca dahil olabilmeli. Onları direkt olarak sunduğunuz ürüne ya da hizmete yönlendirmelisiniz.

4. Mağazanıza davet edin. SMS, hızlı geri dönüşler sağlayan bir servistir. Dolayısıyla kısa süre için (saatlik bile olsa) yapacağınız özel indirimleri SMS ile duyurabilirsiniz. Doğru kişilere doğru zamanda duyuru yaparsanız, mağazanıza önemli sayıda ziyaretçi çekersiniz.

5. Anket yöntemi uygulayın. 500 ya da 1000 kişilik bir SMS listeniz olduğunda, müşterilerinize çeşitli konularda anket uygulayabilirsiniz. Anket sonucunda önereceğiniz bir indirim ile ankete katılımı arttırabilirsiniz.

6. Akıllı telefonları unutmayın. Göndereceğiniz SMS içerisine bir link yerleştirin ve akıllı telefon sahiplerini bu link üzerinden mobil siteye yönlendirin. Akıllı telefon kullanıcıları artık görselliğe çok önem veriyorlar. Bu özellik ile onların bu isteğini karşılayabilirsiniz.

7. Israrcı olmayın. Müşterinize aynı daveti birkaç kere yapmayın. Eğer geri dönüş alamadıysanız, başka bir kampanya için o müşterilere daha başka bir iletişim tonuyla yaklaşın.

İyi bir SMS kampanyası için birçok püf noktaya dikkat etmek gerekiyor. Genelde verilen tavsiyeler aynı kapıya çıkar, ancak bu tarz farklı önerilerle rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. SMS servisindeki tüm ihtiyaçlarınızı zaten İletişim Makinesi ile karşılıyoruz. Sizin tek yapmanız gereken, stratejinizi doğru temeller üzerine kurmaktır.

Kaynak: Voices.yahoo.com

Akhan Akpınar


Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 26.06.2013 04:47 tarihinde yayınlanmış ve 1728 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444