Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > SMS İle Pazarlama ÖnerileriSMS’in yükselişte olduğunu daha önceki yazılarda belirtmiştik. 2016’ya kadar SMS için oldukça parlak bir dönem ön görülüyor. Bu yüzden SMS ile pazarlama konusunda bazı püf noktaları sizlerle paylaşmak istedim.
 

Öncelikle kısa ve öz bir dil kullanmaya özen gösterin. Karakter kısıtlaması olduğu için, çok uzatmadan asıl vermek istediğiniz mesaja odaklanarak içeriğinizi oluşturun. Eğer amaç kampanya duyurusu ise sadece ondan bahsedin;  ek özelliklere mümkün olduğunca az değinin. Ana mesaja destek olan konular dışında, tamamen farklı bir içerikten de bahsetmek çok sağlıklı olmayabilir.

SMS’in giriş cümlelerini daima müşterinizin zihninde flaşlar patlatacak şekilde oluşturun. Sıkıcı bir giriş, SMS’in geri kalanında da ilgiyi düşük tutacaktır.

Hedef kitlenizi doğru belirleyin. SMS içeriğine göre, elinizdeki müşteri verilerinden uygun olanları seçin ve bu kişilere gönderim yapın. Eğer kurumsal müşterilere yönelik bir çalışma yapacaksanız, müşterileriniz arasında yer alan öğrencilere gönderim yapmanın bir getirisi olmayacaktır. Ayrıca “Hedefli SMS” kullanarak da istediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz.

Doğru zamanda SMS gönderin. Haftanın günleri bile burada önemli bir kriterdir. Pazartesi göndereceğiniz bir SMS ile hafta sonuna doğru göndereceğiniz bir SMS’ten alacağınız verim farklı olacaktır. Çünkü haftanın ilk günleri daima yoğun geçer. Ama hafta sonu alışveriş zamanıdır, müşterileriniz avantajlı tekliflere daha çok ilgi gösterirler. Saati de iyi ayarlamak gerekir. İş saatleri içinde atılan mesajlar çok daha etkili ve uygun olacaktır. Çalışma saatleri dışındaki zaman genelde sosyalleşmek ve bireysel işler için kullanıldığından; SMS gönderdiğiniz kişiler bu mesajlara şöyle bir bakıp geçebilirler.

Müşterilerinize bir avantaj sunun, mesela yüzdeli oranlar vererek yapmış olduğunuz indirimi vurgulayın. Bu mesajın onlara olan faydasını net bir şekilde belirtin. Bunun yanında, size en kolay yoldan ulaşabilecekleri iletişim bilgilerini de SMS’in içeriğinde bulundurun. Böylece sunduğunuz teklife hızlı bir şekilde cevap verebilirler.

Müşterinize her gün değil, gerçekten önemli bir şey söylemek istediğinizde SMS gönderin. Sık sık mesaj gönderilmesi, müşteriniz tarafından hoş karşılanmayacak ve bir süre sonra size karşı olumsuz bir algı oluşacaktır.

SMS’in kullanım alanı ve yoğunluğu arttıkça firmalar ve kurumlar bundan büyük fayda sağlayacaklar. Ancak SMS’i doğru kullananlar bu konuda istedikleri hedefe ulaşabilecekler.

Akhan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 18.01.2013 05:45 tarihinde yayınlanmış ve 3083 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444