Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > SMS ile Pazarlama İçin Yapılmaması Gereken 4 Hata


 
Hep doğrulardan bahsetmeyelim, bugün de yapılmaması gereken hataları vurgulayalım. SMS’i çok kullanıyoruz ancak bazı noktalara dikkat etmezsek, iyi niyetle başladığımız bir çalışmadan istediğimiz verimi alamıyoruz. Her şeyin olduğu gibi, SMS ile pazarlamanın da bazı “yapılmaması gerekenler” listesi vardır. Şimdi bunlardan bahsedelim.
 
1- Çok fazla SMS göndermek: Müşterileri her şeyden haberdar etmek doğru bir mantık gibi gözükse de; çok sıklıkla gönderim yapılması algıyı köreltecektir. Ayrıca müşterinizi de sıkacaktır. Bunu yapmak yerine, her zaman müşteriye en çok faydayı sağlayacak SMS’lerin gönderilmesi daha etkilidir. Az ve öz, bu konuda parolamız bu.
 
2- Yalnızca SMS’e odaklanmak: SMS’in asıl işlevi, müşterinizle dolaylı yoldan değil, direkt olarak iletişim kurmanızı sağlamaktır. Yani SMS ile kurduğunuz bir bağı, diğer iletişim kanallarıyla desteklerseniz yüksek verim alırsınız. Tek başına SMS üzerinden yürüyen bir iletişim, uzun vadede müşterinizin sizden kopmasına neden olacaktır.
 
3- Karışık içerik göndermek: Yalınlık iyidir. Sade, kolay anlaşılır içerikler hazırlayın. İlk maddede bahsettiğimiz gibi, müşterinizi asıl cezbedecek bilgileri kullanın. Kampanyanın yan detaylarını farklı farklı mesajlarda göndermek ne kadar yanlışsa, hepsini aynı mesajda kullanmak da aynıdır.
 
4- Yanlış zamanda SMS göndermek: İnsanlar uyurken, dinlenirken ya da yemek yerken SMS göndermeyin. Hemen hemen herkesin yemek saati ve dinlenme saatleri bellidir. Zaten daha önceki yazılarımızda hangi saatlerin mobil pazarlama için en uygun olduğundan bahsetmiştik. Sabah 8, akşam 6 arası en idealidir, yani mesai saatleri. Hele başka iletişim kanallarıyla ilgilendikleri zamanlardan tamamen kaçının. Örneğin, maç saatinde erkek müşterilere SMS göndermenin hiç faydası olmayacaktır.
 
Dört kural, ancak dört önemli kural. İletişim Makinesi Toplu SMS Servisi halihazırda size etkili bir SMS çalışması için bütün araçları sunuyor. Tek ihtiyacınız, yapmanız ve yapmamanız gerekenlere dikkat etmek, gerisini İletişim Makinesi halleder.
 
Akhan Akpınar 
Hermes İletişim
 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 07.06.2013 03:24 tarihinde yayınlanmış ve 1909 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444