Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > SMS'i En Çok Kullanan 9 Sektör


Hangi sektörlerin SMS’i en çok kullandıklarını düşündünüz mü? İlgili araştırmada 10 sektörden bahsediliyor. Aşağıda, Türkiye için uyarladığımız halini okuyacaksınız. Bu sektörlerde yer alan firmalar, SMS’in yararlarını sonuna kadar kullanarak, müşteri deneyimlerini en üst seviyeye çıkarıyorlar. 

Restoranlar: Restoranlar, özellikle randevu hatırlatmalarında ve masa değişiklerinde SMS’ten yararlanıyorlar. Örneğin; deniz kenarında bir masa istediniz ama o masa dolu. Size önce başka bir masa veriliyor, eğer istediğiniz masadaki randevu iptal edilirse, size SMS yoluyla bilgi veriliyor.

Güzellik Salonları: Güzellik salonlarının yoğunluğu malum. Genelde randevu ile çalıştıkları için, randevuya gelmeyen müşteriler yüzünden iş akışları sekteye uğrayabiliyor. Bu sorunu da SMS ile çözüyorlar.

Finans: Alacak takibi sürecinde borçluya ulaşmak, kurumlar açısından tam manasıyla bir dikenli yol… Hele kişilerin iletişim bilgileri yoksa ulaşma şansı sıfıra iniyor. Bu noktada özellikle TCKN ile SMS’in faydasının büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Seyahat: Seyahat firmaları, kalkış saatlerini müşterilerine hatırlatıyorlar. Ayrıca rezervasyonunu iptal ettiren bir müşteri varsa, sırada bekleyen kişilere mesaj gönderilerek koltukların boş gitmelerini de engelliyorlar.

Emlak: Emlak sektöründe, özellikle kiracı-satıcı-alıcı üçgenindeki koordinasyonu doğru bir şekilde yürütebilmek amacıyla SMS kullanılıyor ve başarılı sonuçlar alınıyor.

Perakende: Mağazalar ve bayiler için SMS kullanımı büyük önem arz ediyor. Özellikle kampanya, kargo durumu, teknik servis bilgilendirmeleri gibi içerikler SMS ile hızlı bir şekilde müşterilere ulaştırılıyor.

İş Bulma Kurumları/Websiteleri: Bu sektörde zamanlama çok önemli. Çünkü iş arayan bir kişi, birçok kaynak üzerinden müracaatta bulunuyor. Eğer iş başvurusuyla ilgili gelişmeler, doğru zamanda ilgili kişiye iletilmezse, rakip kaynaktaki iş fırsatı değerlendirilebiliyor.

Dernekler: Dernek bütçeleri genelde çok yüksek değil. SMS kullanarak hem bütün üyelerine ulaşabiliyorlar hem de toplantı, etkinlik, eğitim gibi buluşmaları zamanında duyuruyorlar.

Kargo Firmaları: Herkes kargosunun bir an önce eline ulaşmasını ister, ya da gönderdiği paketin sorunsuz şekilde gitmesini… Kargo firmaları, özellikle son dönemde SMS’i etkin bir şekilde kullanıyorlar. Kargonun lokasyonu, ulaştığı şubeler ya da kargo ulaşmadığı bilgisi, müşterilere gönderilerek süreçten haberdar edilmeleri sağlanıyor.

http://www.textmagic.com/blog/10-sectors-that-are-making-the-most-of-text-message-marketing/

A
khan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 17.05.2013 11:43 tarihinde yayınlanmış ve 2134 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444