Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > SMS Gönderimlerinde Kısa Link Kullanımı İçin "Yeni" Cin Fikirler


SMS gönderimlerinizi zenginleştirebilecek ve daha çok içerik sunmanızı sağlayacak olan “kısa link” fikrinden daha önce bahsetmiştik (lütfen ilgili yazı için tıklayınız). Açılma ve geri dönüş oranlarıyla birçok kurum tarafından tercih edilen SMS’in getirisi de yüksek oluyor.

Sitenizde yer alan bir linki kısaltmanın yollarından size bahsettik. Link kısaltma servisleri bu konuda imdadınıza yetişiyor. Kendi tecrübelerimiz ışığında, kısa link kullanımının gayet pratik ve etkili olduğunu biliyoruz. Peki kısa kodların etkinliğini nasıl ölçümlüyoruz?

Link kısaltma servislerinin birçoğu, hazırlamış olduğunuz linkleri hesabınıza kaydediyorlar, Google’ın servisi olan Goo.gl’ı sizlere önerebiliriz. Hesabınıza kaydettiğiniz linklerin tıklanma oranlarını Goo.gl sayfanızdan takip edebilirsiniz. Hangi linkin ne kadar tıklandığını bilmeniz çok önemli bir detaydır. Müşterilerini ilgisinin hangi alana yoğunlaştığını bu şekilde gözlemleyebilirsiniz. Düşük ilgi gören sayfalarda ise revizeye giderek buradan aldığınız geri dönüş oranını arttırısınız. Ölçümleme, her daim yarar sağlayan bir konudur.

Tıklanma oranları bir konu, sonrası ise apayrı bir konudur. SMS’i sonuçta cep telefonlarına göndereceksiniz. Yönlendireceğiniz sayfa mobil platformlar için optimize edildi mi? Eğer edilmediyse, yalnızca yüksek tıklanma oranları ile yetinmek zorunda kalabilirsiniz. Müşterinizin siteye girdikten sonra kolayca gezinebileceği bir dizayn yapmanız gerekir. Telefon ekranlarının PC ve türevlerine göre daha ufak olduğu gerçeğini asla unutmayın. Mobil için optimize edilmiş bir sitede olabildiğince sade tasarımlar düşünün. Yalnızca ihtiyacınız olan öğeleri mobil sitede barındırın. Böylece müşteriniz yalnızca linke tıklamaz, ayrıca içeriği okuyup sizinle iletişime geçer. Mobil sitede ayrıca Email gönderimlerinizi destekleyecek şekilde yönlendirmeler de yapabilirsiniz. 1 taşla 2 kuş vurmak için güzel bir fırsat.

Ayrıca küçük bir kişiselleştirme önerisi verelim: Kısa link gönderdiğiniz içeriklerde, müşterinize ismiyle hitap etmenizin etkisi büyük oluyor. Amaç müşteriyi harekete geçirmekse, kişisel bir hitap şekli 1-0 önde başlamanızı sağlıyor. Kişiselleştirme ile samimiyet kuruluyor ve müşterinize özel içerik sunduğunuzu daha net vurguluyorsunuz.

Farklı telefon modellerini de göz önünde bulundurmanızda yarar var. Öyle ki, her telefon aynı formatta web sitesi linkini tanımıyor. Bazı telefonlar, “www” ile başlayan linkleri tanıyabiliyorken bazıları bu linkleri direkt text olarak algılıyor. Size tavsiyemiz, her bir linkin başına “http://” eklemeniz yönünde olacaktır. Böylece bütün telefonlar, linki sorunsuz bir şekilde algılar.

SMS öyle bir servis ki, hem yeni teknolojileri destekleyebiliyor hem de diğer servislerle birçok farklı şekilde beraber çalışabiliyor. İletişim Makinesi SMS servisi, farklı ve yaratıcı SMS çalışmalarınız için kullanabileceğiniz en etkili iletişim platformudur.

Akhan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 12.07.2013 05:49 tarihinde yayınlanmış ve 7472 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444