Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Single Shot SMS Altyapısı Ücretsiz


Single Shot SMS     1 Ocak tarihi ile internet bankacılığında yeni bir döneme geçiyoruz. Pek çok kişi bu döneme tek kullanımlık şifre dönemi diyor. Tek kullanımlık şifre uygulamalası aslında Single Shot SMS uygulamalarını en iyi ifade eden uygulamalarda birisidir. Turkcell'de bu yeni döneme gerek kurumsal gerekse tüketici bazında yenilikçi ürün ve hizmetlerle hazırlandığını bildirdi.


     Alınan bilgiye göre, 4 yıl önce eletronik kimlik doğrulama çözümleri üzerine çalışmaya başlayan ve Şubat 2007'de Mobil İmza Servisini hayata geçiren Turkcell tek kullanımlık şifre altyapısını da kullanıcıların hizmetine sundu. Kimlik doğrulamanın çok önemli bir iş alanı olduğunu düşünen şirket, bugüne kadar 3-3,5 milyon lira harcama yaptığı bu alanda yatırımlarını önümüzdeki zamanlarda da sürdürecek.


     1 Ocak 2010'dan itibaren sanal bankacılık işlemlerinde tek kullanımlık şifre veya mobil imza kullanma zorunluluğu getirilmesi ile ilgili olarak Turkcell yeni hazırlıklar yaptı.


     Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, yaptığı bir açıklamada son yıllarda Türkiye'de internet üzerinden alışverişin artması ve internet bankacılığının da yoğun şekilde kullanılmaya başlanması ile sanal ortamda dolandırıcılığında artmaya başladığını söyledi.


     4 yıl önce elektronik kimlik doğrulama çözümleri üzerinde çalışmaya başlayan Turkcell, Şubat 2007'de bugün dünyada pek çok operatörün örnek proje olarak gösterdiği ve GSM Birliği tarafından da öncelikli projeler arasında kabul edilen Mobil İmza Servisini hayata geçirdiğini, cep telefonları için geliştirilmiş, yasal olarak ıslak imza ile aynı değere sahip elektronik imza uygulamasını SIM kart üzerindeki ek güvenlik özellikleriyle beraber "dünyada ilk şirket olarak" müşterilerine sunduklarının altını çizdi.


     Bayrakdar, şu anda 100 bin müşterisi bulunan mobil imza ile 14 bankaya güvenli erişim sunulduğunu, ATM'den para çekme, vergi ödeme ve çeşitli e-devlet uygulamalarında kullanılan mobil imzaya son günlerde ilginin 10 kat arttığını söyledi.


     Bayrakdar, bu sistemin özel SMS sistemleri ile diğer SMS trafiğine girmeden direkt olarak gönderene ulaşacağını ve zaman kısıtlaması kullanılan uygulamalarda müşterinin sıkıntı yaşamayacağını da altını çizerek belirtti.


Single Shot uygulamalarından biri olan elektronik kimlik doğrulama çözümleri Turkcell ile gelişmeye ve hayatın içine hızlı bir şekilde girmeye devam edecek gibi görünüyor.


     Bunun yanında Turkcell pek çok hizmetinde Single Shot SMS'i kullanıyor.


     Bunlardan bazıları;

  • Haber paketleri, finans ile ilgili paketlerin bilgilendirme mesajları
  • Servis hizmetleri (Süper şifre sorgulama gibi)
  • Kontör sorgulama işlemleri
  • Kapmanyalara kayıt işlemleri

     Yazılım geliştiriciler için Single Shot SMS API linkleri:

SMS Makinesi Single Shot SMS API
 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 29.12.2009 05:44 tarihinde yayınlanmış ve 3865 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444