Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Pazarlama Faaliyetleri Mobil Odaklı Olacak


 


Mashable
’da yer alan makalede 2013 için mobil pazarlama tahminleri yapılmış. Kısa ve öz detaylar üzerinde durulan araştırmanın ilk maddesi üzerine yoğunlaşmak istiyorum.

Yazıda da bahsedildiği üzere, Google ve Facebook, 2012 yılında yapmış oldukları reklam yatırımlarının getirisini fazlasıyla almaya başladılar. Facebook son bir yıldır, her gün ortalama olarak 3 milyon dolar reklam geliri elde ediyor. Amerika’da geçen sene 4 milyar dolar mobil pazarlama harcaması yapıldığı göz önüne alırsak bu rakamın gayet normal olduğunu görebiliriz.

2013’te pazarlama faaliyetlerinin, mobil tarafı önce düşünülerek yapılacağını yukarıdaki verilere göre rahatlıkla söyleyebiliriz. Bütün dünyada akıllı telefonlara inanılmaz bir talep var. Mevcut fiyatlarıyla da gayet iyi satıyorlar. Üstüne üstlük Apple’ın bile “ucuz” Iphone çıkaracağını duyurdu. Samsung, Nokia gibi markalar da , mevcut üst modellerin daha ekonomik versiyonlarını piyasaya sürüyorlar. Bu yüzden akıllı telefon satışları, “ekonomi sınıfı” da ortaya çıktığı için iyice yükselecektir. Eskiden lüks olarak görünen akıllı telefon kavramı artık herkesin cebine girebilecek seviyeye geldi. Bu da mobil pazarlama stratejilerini önemli yönde etkileyecek yönde bir gelişme.

Tabi ki  yaygınlaşan wi-fi ağlarının (hatta Google New York’ta belirli bölgelerde bedava wi-fi alanları oluşturdu) ve 3G-4G bağlantılarının da trendlerin değişmesinde yardımcı rol oynuyor. Ne kadar çok erişim noktası, o kadar çok reklama mobil reklama maruz kalma ihtimali.

Devir değişiyor, telefonlar yenileniyor, reklam ve pazarlama faaliyetleri de bu teknolojik gelişmelerden etkin bir şekilde faydalanıyor. 2013’ün yaratıcı kampanyalar için iyi bir fırsat yılı olacağını şimdiden söylüyorum, haksız çıkarsam seneye hatırlatırsınız. :)

Akhan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 11.01.2013 05:30 tarihinde yayınlanmış ve 2128 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444