Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
 • Hedefli Mesaj
 • T.C Kimlik Numarası ile SMS
 • SQL Makinesi
 • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Mobil Pazarlama Faaliyetlerini Özel Yapan 7 Madde


Mobil pazarlama, hızlı geri dönüş sağlaması ve düşük maliyetiyle, geleceğin pazarlama anlayışının yüzü olarak gösteriliyor. Bu yazıda, mobil pazarlamayı özel yapan 7 maddeyi sıralayacağız.

 1. Telefonlar kişiseldir: Cep telefonları artık kişilerin özel alanı olarak kabul ediliyor. Dolayısıyla, bu mecralara ulaşabilmek için mobil pazarlamadan yararlanmak en akıllıca alternatiftir. Geleneksel medyanın yapamadığını, mobil pazarlama rahatlıkla gerçekleştirebilir. Televizyon üzerinden, müşterinize Sesli Mesaj gönderemezsiniz ancak mobil pazarlamanın yetenekleri bunu mümkün kılar.
 2. Telefonlar daima taşınır: Geleneksel mecraları düşünün, daima bir cisme ya da cihaza bağımlılık vardır. Ancak, telefonlara her daim ulaşabilirsiniz (elbette müşterinize gece mesaj atmamak kaydıyla!). Bu da size hem medya planlama aşamasında hem de yaratıcılıkta esneklik tanır.
 3. Telefonlar daima açıktır: Gazete satın almadığınız takdirde, o gazetedeki reklamı göremezsiniz. Dolayısıyla, hedef kitle dahilinde olsanız bile reklam size ulaşmaz. Ancak, mobil pazarlamayla cep telefonlarına ulaşırsınız; hatta müşterinize özel içerik bile sunabilirsiniz.
 4. Mobil ödeme: Yukarıdaki üç maddenin getirilerinden biri olarak mobil ödemeyi sayabiliriz. Gerek IVR üzerinden, gerek mobil internet, gerekse de NFC (Yakın Alan İletişimi) gibi özellikler, mobil pazarlamayı alışveriş için son derece uygun bir seçenek haline getiriyor.
 5. Yaratıcılık: Sesli, yazılı ve görsel iletişimin tüm türlerini içinde barındıran mobil pazarlama, her türden yaratıcı içeriğin yaratılması için ortam oluşturur. Ayrıca, servislerin birbirleriyle entegrasyonları da bu şekilde mümkündür. Örneğin; QR kodu taratan bir müşteriye Outbound (Giden) IVR gönderilebilir veya Email ile üyelik alan bir müşteriye SMS gönderilerek onay alınabilir.
 6. Ölçümleme: Bir gazeteye verilen reklamın etkinliğini ya da radyoda kaç kişinin dinlediğini net rakamlarla ölçemeyiz. Ancak mobil pazarlama servisleri, detaylı kriterler ile ölçümlenerek firmaların strateji geliştirme ve değerlendirme süreçlerinde net rakamlar ortaya koymaktadır.
 7. Sosyal medya: Günümüzün en trend konularından biri olan sosyal medya, mobil reklamlar için en elverişli alanlardan biridir. Gerek paylaşım ile viral etkiye sahip olması, gerekse de sosyal ağların yaratıcı çalışmalar için çok uygun olmasıyla, firmalar için mobil pazarlamayı cazip kılmaktadır.

Mobil pazarlamada her şey mümkündür. Ancak, bu “her şeyi” gerçekleştirebilecek olan anahtar elinizde varsa. İletişim Makinesi, mobil pazarlama faaliyetleriniz için her kapıyı açabilecek yetenekte bir “anahtardır”.

Kaynak: Quirk.biz

A
khan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 11.07.2013 04:53 tarihinde yayınlanmış ve 2040 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444