Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Mobil Pazarlama - Bugünün ve Yarının Mecrası


rsz_mobile_istock-illustration2

Mobil platformlar, güç geçtikçe standart PC’lerin yerini alıyor. Yalnızca Avrupa’da, masaüstü PC’lerden 4 kat daha fazla mobil cihaz var. Hatta öyle ülkeler var ki, nüfustan daha fazla mobil cihaz görmek mümkün. Bu durum, mobil pazarlama faaliyetlerinin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Mobil cihazlar, dünya çapında hemen hemen herkese ulaşabilmenizi sağlıyor. Herkesin PC sahibi olmadığı ancak herkesin telefon sahibi olduğu bir dünyada, bu düşüncenin doğruluğu tartışılmaz. Mobil ağ, düşünüldüğünden çok daha fazla potansiyele sahip. Yalnızca Avrupa’da değil, tüm dünyada bu durum aynı. Mobil cihazların avantajlarını kısa bir şekilde sıralarsak:

  • Her zaman açıktırlar.
  • Her zaman erişilebilecek bir noktada dururlar.
  • Her zaman kişiseldirler, nadiren paylaşılırlar.

Diğer hiçbir pazarlama mecrası bu özelliklere sahip değildir.

Mobil Ağın Gücü

Mobil ağ, her firma için her türden pazarlama hedeflerine ulaşabilecekleri türden bir pazarlama mecrası olarak öne çıkıyor. Mobil ağ üzerinden:

Yeni kitlelere ulaşırsınız: PC kullanmayan ya da televizyon izlemeyen kişileri mobil cihazlar üzerinden yakalarsınız.

Daha derin iletişim kurarsınız: Müşterilerinize daha farklı yollardan ulaşarak, farklı şekillerde onlara bilgi verip onları eğlendirirsiniz.

Yeni hizmetler sunarsınız: Yalnızca mobilde sağlayabileceğiniz özel hizmetlerden müşterileriniz yararlanır.

Marka değerinizi daha rahat ifade edersiniz: Mobil kampanyalar daha genç, yenilikçi ve müşteri odaklı bir imaj çizmenizi sağlar.

Bütünleşik pazarlama kampanyalarınızı tamamlarsınız: Diğer mecralarda yapmakta olduğunuz çalışmaları desteklersiniz.

Satış yaparsınız: Gün geçtikçe yükselen mobil alışveriş trendine katılarak yüksek satışlar elde edebilirsiniz.

Kısacası, doğru planladığınız takdirde, mobil platformlarda yapamayacağınız şey yoktur.

“Küçük Ekran” Kavramını Unutmayın

Genelde pazarlamacılar, her bir yeni pazarlama aracına, bir öncekini baz alarak yaklaşırlar. TV için yapılan stratejiler, radyo düşünülerek tasarlanmıştı. Daha sonra web siteleri, broşürler temel alınarak hazırlandı. Ve günümüzde, mobil siteler, standart web sitelerine göre hazırlanıyor ki bu genelde yapılan bir yanlıştır. Bu düşünce yüzünden şu anda birçok web sitesinin dizaynı çağdışı kalmış durumdadır. Mobil web siteleri, mobil pazarlamanın özel yanlarının ortaya çıkması için olmazsa olmaz konumdadır. Eğer iyi bir mobil web siteniz varsa,  müşteriye hangi iletişim kanalıyla ulaşırsanız ulaşın faydasını görürsünüz.

Yazıyı bir örnekle bitirelim. Müşterinize Sesli Mesaj gönderdiniz. Müşteriniz, size telefonla geri dönüş yapmadan önce web sitenizi ziyaret etmek ve detaylı bilgi almak isteyebilir. İyi tasarlanmış bir web sitesi, Sesli Mesaj gönderiminin etkinliğini de arttıracaktır.

Bu hafta içinde, yazımızın ikinci kısmında “Mobil Pazarlama’da Yapılan 3 Hata” konusundan bahsedeceğiz.

Kaynak: Mobithinking.com

A
khan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 06.08.2013 06:10 tarihinde yayınlanmış ve 5754 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444