Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Mobil Cihaz Kullanıcıları Hakkında 10 Şaşırtıcı Gerçek


Hedef kitleyi tanımak daima avantaj kazandırır. Bu amaçla yapılmış birçok araştırma bulabiliriz ancak bazen de öne çıkmayan ancak yardımcı olabilecek gerçekleri vurgulamak gerekebilir. Mobil cihaz kullanıcıları hakkındaki bu ilginç detaylar, strateji geliştirmede yardımcı olabilir.

1.  Dünyada dakika başına aktif olan akıllı telefon sayısı, doğan çocuk sayısının tam üç katıdır. Yani çocuğunuz olmasa bile bir telefonunuz mutlaka vardır. Eskiden telefon sahibi olmak, genç nüfus için hayaldi. Bugün neredeyse ilkokul seviyesindeki çocuklarda telefon görebiliyoruz.

2. 7 milyar insan içerisinde, 4.8 milyar kişinin telefonu var. Ancak ilginçtir ki 4.2 milyar kişinin de diş fırçası var. Yani ağız hijyenine gösterilen ilgi, telefon başında harcanan süreden az.

3. Çin’de, Amerika nüfusundan daha fazla kişi mobil internet kullanıyor. 2012’nin ilk üç ayında, 450 milyon Çin vatandaşı mobil web kullanıcısıydı. Yani Çin, dünyanın en büyük üçüncü ülkesinden daha fazla mobil internet kullanıcısına sahip.

4. 2015’ten itibaren, kişi başına 1 mobil cihaz düşecek. Elbette bu herkesin bir telefon ya da tablet sahibi olacağı anlamına gelmiyor ancak yalnızca 2 yılda karşılaşacağımız artış cidden muazzam.

5.  2009 yılında, Amerika’da her gün 4.1 milyar SMS gönderiliyordu. Bu, kişi başına 17 SMS demekti.

6. SMS’in bazen hayat kurtardığı anlar da oldu. 2008 yılında, Kongo’da bulunan bir cerrah, kanamalı bir hastanın ameliyatını SMS ile gerçekleştirdi. Arkadaşının adım adım gönderdiği talimatlar ile hastayı sorunsuz bir şekilde tedavi etti. SMS’in acil durumlarda ne kadar kritik bir iletişim kanalı olduğunun güzel bir kanıtıdır bu örnek. Sağlık sektörü(elbette ameliyat için değil) SMS’i en çok kullanan sektörlerden biridir.

7. Queensland Üniversitesi’ne göre SMS tıpkı sigara gibi bağımlılık yaratıyor ancak ne güzeldir ki sağlığımıza zarar vermiyor.

8. SMS ayrıca politikacıların da elini güçlendiriyor. Tony Blair, 2004 seçimlerinde, kamunun sorularını SMS yoluyla cevapladı ve başkanlık yolunda önemli adımlar attı.

9.  Telefon sahipleri, günde 150 defa telefonlarını kontrol ediyorlar. 7. Maddeye burada bir atıf yapabiliriz. Telefon bağımlılığı konusunda kadınlar erkeklerden daha öndeler. Nielsen firmasının yaptığı araştırmaya göre, kadınlar ayda ortalama 716 tane, erkekler ise 555 tane mesaj gönderiyorlar.

10. Mobil internet üzerinden yapılan araştırmalar, son iki yılda %500 arttı ve katlanarak artacak gibi gözüküyor.  Bu durum, mobil pazarlama için son derece önemli bir veri ortaya koyuyor; mobil platformlar, geleceğin hedef kitleleridir.

Yukarıda sıraladığımız 10 madde, mobil cihazlara olan ilgiyi ve bağımlılığı farklı yönleriyle ortaya koyuyor. Mobil cihazlar, günümüzde müşterilerinize ulaşmak için doğru mecralardır. Sayısı giderek artan mobil cihaz kullanıcılarına, etkin bir şekilde ulaşabilmek için tek ihtiyacınız olan İletişim Makinesi platformudur.

Kaynak: Textmagic.com

A
khan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 18.06.2013 03:55 tarihinde yayınlanmış ve 1881 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444