Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Kurumlar İçin SMS Yanıtlama Oranını Arttırmanın 7 Yolu


Kurumlar İçin SMS Yanıtlama Oranını Arttırmanın 7 Yolu

Kurumlar, gün içerisinde müşterilerine binlerce SMS gönderiyor, ancak kaçı hem firmaya hem de müşteriye fayda sağlıyor? Bu yazıda, gönderdiğimiz SMS’lerin geri dönüş oranlarını nasıl arttıracağımızı inceleyeceğiz. Geri dönüş oranı ne kadar yüksek olursa, biz de o denli başarılı bir strateji izlemiş olur ve müşterimize daha fazla avantaj sağlarız.

1. Hedef kitleye yönelik içerik hazırlayın
SMS için hazırlayacağınız içeriği, hedef kitlenize göre düzenleyin. Onlara hitap etmeyen bir mesaj asla ilgilerini çekmeyecektir. Müşterilerinizin satın alım tercihlerini ve onlardan aldığınız geri bildirimleri analiz ederek uygun içeriği yaratabilirsiniz.

2. Müşterinin avantajı nedir?
Okunmaya değer bir içerik gönderin. Harekete geçirici, ilgi çekici cümleler daima müşterinin mesajı okumasını sağlayacaktır. Eğer bir fayda sunmazsanız, bir ihtiyaca cevap vermezseniz gönderdiğiniz mesajın anlamı kalmayacaktır.

3. İletişim bilgilerini unutmayın
Çok basit ancak unutulabilen bir detaydır iletişim bilgileri. İçeriğinizin tipine göre farklı yollardan geri dönüş almak isteyebilirsiniz. Örneğin SMS, email, websitesi vb. Müşterinizi, bu yollara doğru bir şekilde yönlendirmeniz, geri dönüşlere büyük katkı sağlayacaktır.

4. Ne yapmalarını istiyorsunuz?
Müşterinizden ne istediğinizi açıkça belirtin ama bunu yaparken de geçerli bir sebep sunun. “%25 indirim, 1 alana 1 bedava” gibi cezbedici mesajlar, alışverişe her daim teşvik edicidir. Attığınız mesaj ilgi çekici olabilir, kampanyanızı inceletebilir ancak harekete geçmesi için avantaj sunmanız şarttır.

5. Raporları kontrol edin
Mesajınızın ulaşıp ulaşmadığını, müşteri bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol edin. Gönderim raporlarınızı inceleyin, eksik müşteri bilgisi var mı yok mu belirleyin. Ne kadar iyi bir içerik hazırlarsanız hazırlayın, önemli olan mesajınızın ulaşmasıdır.

6. Profesyonel olun
Profesyonel bir yaklaşım kullanmak, müşterinizle olan iletişiminizin de güçlü olmasını sağlayacaktır. Bazen kısa metinler oluşturmak bile güç olabilir. Bu durumda profesyonel bir ajans desteği almanızın faydası büyük olacaktır. 

7. Takipte kalın, geri bildirimleri değerlendirin
SMS mesajlarınızın etkisi ve yankısı illa ki olacaktır. Bu etkileri iyi takip edip müşteri deneyimini iyi yorumlayın. Eksiklerinizi ve doğru yaptıklarınızı bu şekilde çok daha net bir şekilde görebilirsiniz. Geri bildirimleri değerlendirdiğiniz takdirde, SMS gönderimleriniz bir öncekilerden daima daha başarılı olacaktır.

http://www.textmagic.com/blog/7-tips-for-improving-text-message-campaign-response-rates/

A
khan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 17.05.2013 11:34 tarihinde yayınlanmış ve 1847 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444