Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Küçük İşletmeler İçin SMS


 


Pazarlama faaliyetlerinin çok pahalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ya da yeterli tanıtım bütçeniz olmadığı için kampanyalarınızın hedeflediğiniz etkinliğe ulaşamayacağından mı korkuyorsunuz? Belli oranda haklısınız da. Televizyon, gazete, internet, billboard derken küçük bir işletmeye göre oldukça yüklü bir tanıtım maliyeti ortaya çıkıyor. Bu yüzden alternatif ama aynı oranda etkili çözümlere başvurmak gerek.

Etrafınıza bir bakın, hemen hemen herkeste cep telefonu olduğunu göreceksiniz. Bütün cep telefonları (illa akıllı olmaları gerekmiyor) SMS alabiliyor, gönderebiliyor. SMS, işletmeniz için az bir bütçe ile yüksek verim alabileceğiniz bir çözüm yolu olarak öne çıkıyor.

Konuyu maddi boyuta getirelim. Hem iş gücünüz kısıtlı, hem de maddi kaynaklarınız. Bir pazarlama departmanı kurmanın veya bir ajans ile çalışmanın maliyeti de çok yüksek. Bu işin bir de ölçümleme kısmının olduğunu, geri dönüşleri analiz etmenizin gerektiğini unutmayın. Analiz kritik bir noktadır. Sonuçta bir yatırım yapıyorsunuz ve bu yatırımın en doğru şekilde kullanılması gerekiyor.

Diyelim ki çok yeterli sayıda müşteri bilginiz mevcut. Müşterilerin telefon numaralarını da biliyorsunuz. Eğer SMS kampanyanızı doğru bir biçimde yönetirseniz, çok başarılı geri dönüşler alabilirsiniz. Bir prodüksiyon ekibiyle çalışmayacağınız için tek başınıza da SMS gönderimlerini gerçekleştirebilirsiniz. Burada önemli olan, doğru müşteriye, doğru içeriği, doğru zamanda göndermektir. Müşterilerinizi tanıyorsunuz, satın alım tercihlerini biliyorsunuz. Bu yüzden doğru mesajı göndermek bir problem olmayacaktır.

SMS ile müşteriniz olmayan potansiyel hedef kitleye de ulaşma şansınız var, sadece elinizdeki verileri kullanmanıza gerek yok. İzinli veri tabanına kayıtlı olan her müşteriye reklam içerikli gönderim yapabilirsiniz. Böylece daha önce ulaşamadığınız kişilere de kendinizi tanıtma fırsatı bulursunuz.

SMS’in diğer iletişim kanallarıyla entegre olarak çalıştığını da unutmayın. Size herhangi bir iletişim kanalından (email, telefon vs.) ulaşan müşterilerinize SMS yoluyla geri dönüş yapabilirsiniz. Herkeste telefon var demiştik değil mi? Müşteriniz, sizden bir cevap bekliyor olduğundan, göndereceğiniz SMS’i kesinlikle okuyacaktır. Algıda seçicilik kavramını kullanmakta fayda var. Ayrıca SMS ile yaptığınız geri dönüşler çok daha ucuz ve hızlı olacaktır.

“Reklam, tanıtım, pazarlama” üçlüsü sizi korkutmasın, çünkü SMS var. Müşterileriniz, sizden haberdar olmak isteyeceklerdir. Artık sadece “hizmet vereyim, karşılığında para alayım” gibi basit ve soğuk bir pazarlama anlayışı yok. Hem kampanyalarınızı etkin bir şekilde tanıtmak, hem de müşteri ilişkilerini sıcak tutmak her kurum ve kuruluş için olmazsa olmazların başında geliyor. İşi özetlersek; küçük işletmelerin de güçlü bir pazarlama stratejisine sahip olmasının yolu SMS’ten geçiyor.

Akhan Akpınar\Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 14.01.2013 02:23 tarihinde yayınlanmış ve 2549 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444