Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > İzlenmesi Gereken 5 Mobil Reklamcılık Eğilimi


Cep telefonlarının, özellikle akıllı telefonların benimsenme oranları arttıkça mobil reklamların önemi günden güne artmakta. SMS, WAP, mobil uygulama reklamları, arama motorlarında çıkan reklamlar, zengin medya, video ve Push notifikasyonlarının dahil olduğu mobil reklamlarının bir çok çeşidi var. Bu mobil çeşitlilik ile 2009 yılından itibaren mobil reklamlardan beklentiler ve mobil reklamcılığa ayrılan bütçe ciddi oranlarda artış gösterdi. Beklenilen en önemli mobil reklamcılık eğilimleri SMS, zengin medya ile deneyim, mobil siteleri, mobil uygulamaları, lokasyon bilgileri ve mobil videodur.

 

SMS'in Önemi

 

CTIA nın 6 aylık kablosuz internet endüstrisi araştırmasına göre, Amerika nüfusunun yaklaşık %90'ı cep telefonu sahibi ve bu cep telefonlarının %98'inde SMS in kullanılabilir olması SMS in dünya çapındaki iletişim araçları arasında popülerliğini koruduğunu göstermektedir.

 

SMS gönderimlerinin artması, SMS gönderimlerinin düşük maliyetli olmasından ve gönderimleri kolay olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer cep telefonunuz varsa hiçbir uygulama indirmeden direk mesaj göndermeye başlayabiliyorsunuz ve mesaj yazma içeriklerinin limitsiz olmasından, SMS gönderimleri, e-mail ve telefon görüşmelerini de geride bırakarak en tercih edilen mobil iletişim servisi oldu.

SMS'in Önemi

 

Mayıs ayında, Amerika mobil abonelerinin %65,2 si iletişim aracı olarak SMS gönderimini kullandı ve ilerisindeki 3 aylık dönemde bu oranı %1,4 arttırarak Amerika'da ki cep telefonu kullanıcıları arasında SMS, telefon görüşmeleri ile iletişimi geçerek iletişim zirveye yerleşti.

 

Toplu mesaj gönderimlerinin desteklendiği genel reklam pazarı 2006 yılında 1,5milyar$ iken bu rakam 2011 yılında 12milyar$ a yükselecek.

 

Toplu mesaj gönderimleri, tanıtım kampanyaları ile müşteriye ulaşma açısından çok fazla bütçe ayrımı gerektirmez çünkü SMS, MMS ve toplu video görselleriyle istenilen müşteri portföyüne etkili bir şekilde ulaşımı istenilen sürede sağlamakta. Böylece bütün şirketler, reklam tanıtım yönünden istedikleri tatmine kolayca ulaşabilmekte.

 

Zengin Medya ile Deneyim

 

Google'ın AdMob'tan ve Apple'ın Quattro Kablosuz İnternet'ten elde ettiği kazançlarla 2011 yılında karşılıklı kıyasıya bir mücadeleye girerek zengin medya reklamcılığına odaklanacakları bekleniyor.

 

Mobil Siteleri & Mobil Uygulamaları

 

2011 yılı içerisinde en çok merak edilen mobil web sitelerinin mi, mobil uygulamalarının mı yoksa her ikisinin mi revaçta olacağıdır. Buna bağlı olarak da reklamcıların reklamlarını hangi alanda yayına sokacağı belirlenecektir.

 

Burada ki en önemli soru ise mobil eğilimlerinin nasıl bir gelişme göstereceğidir. Google'ın mobil web sitelerinde iddialı olması, Apple'ın ise uygulama rotasını ele geçirme isteğiyle mobil eğilimlerinin nasıl bir gelişme göstereceği kullanıcıların hangi platformları seçeceği yönünde gelişecek ve ileriki zamanlarda belirginleşecektir.

 

Lokasyon Bilgisi

 

Bu yıl "lokasyon" bilgisinin konuşulmaya başlamasıyla beklentiler, özellikle reklam alanında, merkezi-mobil lokasyon uygulamaları yönünde. Foursquare uygulaması sayesinde coğrafi lokasyon bilgilerini kontrol etmede zaten başarılı sonuçlar elde edildi.

 

Mobil Video

 

Son olarak, internet video görüntülemelerinin artması ile mobil videonun da gelecek zamanlarda gelişeceği varsayılmaktadır.

 

Cisco tahminlerine göre 2013 yılında video hayatlarımızda öyle bir konuma gelecek ki  mobil trafiğin yaklaşık %66sına sahip olacak.

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 14.01.2011 08:35 tarihinde yayınlanmış ve 3491 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444