Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Çağrı Merkezleri, SMS İle Daha Hızlı Geri Bildirim Alıyor


rsz_çağrı_merkezi_feedback

SMS kullanmayan bir kuruma rastlamak günümüzde çok zor. Hemen hemen her işletme tarafından tercih edilen bir servis olan SMS’in hızlı geri dönüş imkanı sağladığını ve müşteri ilişkilerini geliştirdiğini hepimiz biliyoruz.

SMS, çağrı merkezleri için de büyük kolaylıklar sağlıyor ve masrafları düşürüyor. SMS’in ilk faydası, hızlı geri dönüş imkanı yaratmasıyla oluşuyor. Çağrı merkezi personeliniz, müşteriniz ile görüştükten sonra gerekli içeriği saniyeler içerisinde müşterinize aktarabiliyor. Örneğin; rezervasyon bilgilerini yazılı olarak görmek isteyen bir müşteriye, çağrı merkezi SMS göndererek bilgileri ulaştırabiliyor. Bu sayede, hem bilgilerin karışmasının önüne geçiliyor, hem de müşteri için sorunsuz bir seyahat imkanı tanınıyor.

Hızlı geri dönüşleri, hızlı bilgilendirme olarak da kullanabiliriz. Özellikle borç, hatalı ödeme, siparişte çıkan sorunlar gibi acil durumlarda hız çok önemlidir. Bu gibi anlarda, SMS ile ön bilgilendirme yapmak hem zaman kazandırır, hem de konuya vakıf olan müşterinizle hızlıca detaylara inerek, soruna çözüm getirebilirsiniz.

Yani SMS’in tam zamanında bilgi verme ve işlem sonuçlandırma gibi bir yeteneği olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Çağrı merkezlerinin geri bildirim vermelerinden bahsettik. Peki müşteriden gelecek geri bildirim konusunda SMS’in ne gibi faydaları olabilir?

Müşteri geri bildirimi, bir firma için olmazsa olmaz verilerden biridir. Eğer müşterinin, sizin ve hizmetlerin hakkındaki düşüncelerini bilmezseniz; hatalarınızı göremez ve hangi konularda doğru yolda ilerlediğinizi bilemezsiniz. Bu geri bildirimi en iyi şekilde alabilecek yerlerden biri de çağrı merkezleridir. Geri bildirim yöntemlerinden biri ise elbette herkesin bildiği anket yöntemidir.

SMS ile anket yöntemi, müşteriye düşünecek zaman verir ve böylece müşteri, sunulan içeriği tekrar tekrar gözden geçirebilir. Ayrıca mecra kısıtlaması olmadığı için her an her yerde de yanıtlanabilir. SMS’in düşük maliyetli bir iletişim kanalı olması sayesinde, müşteriye birden çok anket gönderilebilir ve farklı konulardaki düşünceleri öğrenilebilir.

Çağrı merkezleri, her gün binlerce müşteriye hizmet veriyor ve onlar için zaman kavramının önemi altın değerinde. SMS gibi hem hızlı hem de pratik bir servis sayesinde, çağrı merkezi personelinin iş yükü azalıyor ve müşterilere zamanında bilgi veriliyor.

Kaynak: Textmagic.com

Akhan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 06.08.2013 06:05 tarihinde yayınlanmış ve 4946 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444