Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Anneler Günü Birinci Oldu


Kredi kartı ile yapılan harcamaların göz önüne alındığı araştırmalar Sevgililer Günü’nde 713 milyon TL’yi işaret ederken Anneler Günü 790 milyon TL ile ilk sıraya tırmanmış gözüküyor. Bankalararası Kart Merkezi (BKM), içinde Anneler Günü'nün de bulunduğu BKM takasında gerçekleştirilen 7-9 Mayıs tarihli işlem adedini 8 milyon 475 bin 366 olarak açıkladı. Bu işlemlerin ciro olarak tutarı geçtiğimiz yıla oranla %16 artış göstererek 790 milyon TL'ye ulaştı.

Türkiye genelinde en çok alışveriş, en yüksek nüfusa sahip olan İstanbul'da gerçekleşirken İzmir, Adana, Şanlıurfa ve Gaziantep en yüksek ciro artışı sergileyen şehirler oldu. Her geçen gün artan elektronik ticaret, Anneler Günü'nde de yükselişini sürdürürken BKM verilerine göre kredi kartıyla yılın en yüksek işlemi 7 Mayıs günü gerçekleşti.

Yurt dışında da 2011’deki Anneler Günü ekonomik açıdan oldukça hareketli geçmiş görünüyor. Araştırmalar 2010 yılında yapılan harcamaların 1,7 milyar dolar artışla 16,3 milyar dolara ulaştığını ortaya koyuyor.

 

Ekonomik durgunluğun tüketicileri neden daha az harcamaya itmediği sorusunun yanıtı ise daha az harcamak yerine paralarının karşılığını daha çok alabildikleri alış veriş seçeneklerine –indirim mağazaları, ürün ya da ürün grubu odaklı mağazalar ve internet üzerinden-  yönelmelerinde gizli. Anket katılımcıları en çok anneleri (% 59,9) için alış veriş yaptıklarını belirtirken sıralamanın diğer göze çarpan başlıkları eşler, kız çocuklar, anneanneler, kız kardeşler ve arkadaşlar olarak oluşuyor.

En çok tercih edilen hediye biçimlerine baktığımızda mücevher, yemeğe çıkma, kıyafet ve çiçek alış verişleri listenin başında. Hediye kartı ve spa’da geçirilecek bir gün gibi kişiye özel hediyelerin de tercihler arasına girdiği göze çarpıyor.

Annelere alınan hediyelerde elektronik ürünlerde de bir artış söz konusu: akıllı telefonlar, fotoğraf makineleri ve tablet bilgisayarlar da geçen senelere oranla paylarını arttırmış durumda.

Tasarruf her dönemde önemini korusa da insanlar Anneler Günü gibi özel günlerde gönüllerinden geçen en mükemmel hediyeyi almaktan hiç bir zaman vaz geçmiyor.

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 07.05.2012 02:27 tarihinde yayınlanmış ve 2600 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444