Toplu SMS / Toplu Mesaj Gönderme Hizmetleri

Yardım Canlı Destek Web SMS Blog
  • Hedefli Mesaj
  • T.C Kimlik Numarası ile SMS
  • SQL Makinesi
  • Hermes Kurumsal Servisler
SMS Makinesi Taşındı
SMS Makinesi hizmeti ile birlikte  verilen toplu mesajlaşma hizmeti  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.  ad ve hesabına verilmektedir.www.smsmakinesi.com bir Hermes İnternet İletişim, Reklam ve Danışmanlık Hizmetleri sitesidir. Turkcell Silver İş Ortağı

Haberler > Akıllı Telefon Günlük Kullanım Araştırması


 


 

 

İngiliz GSM operatörü 02’nin 2000 kişiye yaptığı anket çalışmasında bazı ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Sonuçlara göre, akıllı telefonlar en çok internette sörf amacıyla kullanılıyor. Akıllı telefonların sadece kişisel haberleşme aracı olmaktan çıkması, mobil pazarlama alanındaki yaratıcı çalışmaların sayısını arttıracaktır.

 

İnternetin ne kadar önemli bir kavram olduğunu bu anket sayesinde de görüyoruz. İhtiyaçtan doğan icatlara verilebilecek en güzel örneklerden biridir bana göre. Ayrıca kişisel bir iletişim aracı olan telefonlarda, sosyal ağlara olan talep de doğal olarak yüksek oluyor.

 

Telefon aramalarına, elektronik postalara ve SMS’lere ayrılan süre birbirine yakın gözüküyor. Bu üçlünün artık daha çok iş amacıyla kullanıldığını düşünüyorum. Eskiden telefon aramalarına ve mesajlaşmaya saatler harcanırdı. Ama internetin ve sosyal ağların yaygınlaşmasıyla insanlar bireysel görüşmelerini artık Facebook ve Twitter gibi mecralardan gerçekleştiriyorlar. Bu yüzden de telefonla görüşmeye, mesaj göndermeye veya email üzerinden yakın çevreleriyle haberleşmeye pek ihtiyaç duymuyorlar. Ama kurumsal gönderimlerde SMS’in, email’in ve telefonla aramanın önemi hala çok yüksek. Zira bu üçlü, kurumlara, pazarlama faaliyetlerinde direkt olarak müşteriye ulaşma şansı tanıyor; birebir iletişim kurulmak istenildiğinde, internet ya da sosyal ağlara göre çok daha etkinli sonuçlar verebiliyor.

 

Tabi ki burada önemli bir nokta da var; kullanıcıların, internete genellikle yoldayken bağlandıklarını düşünüyorum. Otobüste, vapurda çevreme bakındığım zaman gördüğüm manzara da buna kanıt olarak gösterilebilir. Herkesin elinde akıllı telefon var ve büyük oranda internette geziniyorlar. Telefonu müzik dinleme aracı olarak kullanan kişiler olsa da (kendimden biliyorum) sörf amacıyla kullananlar çoğunlukta. Kişilerin günde ortalama yarım saat veya 1 saat yolculuk ettikleri düşünüldüğünde ankette çıkan sonuç pek şaşırtıcı durmuyor. Bu savımı, ofis ve ev ortamında genelde bilgisayar kullanılmasıyla da destekleyebilirim.

 

Tabloda görüldüğü gibi telefonlar artık sadece görüşme amacıyla kullanılmıyor. İnovasyon çalışmaları sonucunda artık bilgisayarda ne yapıyorsak telefonlarımız da aynı yeteneklere sahipler. Cep telefonlarının adı değişti; “akıllı telefon” oldular. Ancak görünen o ki gelecekte “telefon” kelimesinin yerine başka bir kavram kullanmak zorunda kalacağız.

 

Akhan Akpınar
Hermes İletişim

 

Yazıyı Paylaşın

· ·   ·   ·   ·   ·  
 
 
Bu haber 24.01.2013 03:00 tarihinde yayınlanmış ve 3165 kez okunmuştur.
SMS Makinesi Anasayfa | Sesli Mesaj | Hakkımızda | Hedefli Mesaj | Yardım | Site Haritası | İletişim

Haberler| Kaynak Merkezi

SMS Makinesi bir toplu sms / toplu mesaj gönderme yazılımıdır. Toplu SMS çözümleri için geliştirilen, Outlook ve Excel desteğine sahip toplu sms programı olan SMS Makinesi, bir Hermes İletişim ürünüdür. SMS Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz. Tüm hakları saklıdır.


Diğer Ürünlerimiz:

Toplu Faks  Toplu MMS   Toplu MMS   MultiPC
 
Hemen arayın 0(232) 483 0 444